Jedziesz do Czarnobyla? Zabierz buty na zmianę

Czytaj dalej
Fot. mat. prywatne
Magdalena Siemińska

Jedziesz do Czarnobyla? Zabierz buty na zmianę

Magdalena Siemińska

W mieszkaniach ciągle jeszcze stoją meble, w przedszkolach leżą zabawki, a w szpitalach - bandaże. Mimo że od awarii elektrowni jądrowej w Czarnobylu minęły już 32 lata, nadal jest tam niebezpiecznie. Stąd też ulice i budynki zieją pustkami.

Z wizytą w Czarnobylu

Paulina Pajer-Giełażys z Suwałk od dawna marzyła o wyprawie do Czarnobyla. - Chciałam zobaczyć, jak wygląda przyroda i tereny przemysłowe, w które od ponad 30 lat nie ingerował żaden człowiek. I nie zawiodłam się - zobaczyłam dżunglę, której się nie spodziewałam - opowiada 33-latka. - Zobaczyłam, jak natura przejęła opuszczone przez ludzi miasto.

Pozostało jeszcze 90% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Magdalena Siemińska

Jestem dziennikarką tworzącą materiały o tematyce społecznej, kulturalnej, ale również politycznej. W czasie trwania mojej przygody z dziennikarstwem spotkałam się już wielokrotnie z problemami ludzi, które wcześniej, wydawałoby się, że bez wyjścia ostatecznie udało się rozwiązać. Swoją pracę określam jako przygodę i misję, a do każdego problemu naszych Czytelników staram się podchodzić w taki sposób w jaki chciałabym, aby podchodzono do mnie. Nie boję się pisania o sprawach trudnych, a wręcz przeciwnie te jeszcze bardziej mnie angażują. W publikowanych przeze mnie artykułach piszę także o wydarzeniach kulturalnych zarówno tych większych jak i mniejszych, staram się w nich uczestniczyć, a za pomocą przygotowywanej przeze mnie fotorelacji przekazać naszym Czytelnikom klimat każdego z wydarzeń.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.