Jonizatory i inne gadżety. Na smogu można nieźle zarobić

Czytaj dalej
Fot. Andrzej Banaś/Polska Press
Dorota Krupińska

Jonizatory i inne gadżety. Na smogu można nieźle zarobić

Dorota Krupińska

- Filtry do nosa, kremy antysmogowe, rośliny i doniczki oczyszczające, a dla najmłodszych montowane do wózka przenośne mierniki jakości powietrza. Biznes smogowy rozkręca się.

Doniesienia o zanieczyszczonym powietrzu i przekroczonych normach sprawiają, że na własną rękę próbujemy walczyć ze smogiem. Sytuację wykorzystują producenci, którzy w smogu widzą okazję do zarobku i pomysł na biznes.

Ze sklepowych półek znikają urządzenia poprawiające jakość powietrza, mierniki, jonizatory.

* Jak walczyć ze smogiem?

* Jakie urządzenia pozwolą oczyścić powietrze?

* Które rośliny pomogą oczyścić powietrze w domu?

Pozostało jeszcze 82% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Dorota Krupińska

Komentarze

2
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

misiekle

Wstęp do tego artykułu mówi wszystko - to tylko kolejny pomysł na zarobienie kasy. Nie przypominam sobie żeby w zeszłym roku była aż taka szeroka oferta i ilość akcji reklamowych, jak w tym. Naraz każdy znany oraz mniej znany specjalistyczny producent tak zwanego małego AGD oferuje oczyszczacze. Nie jestem w stanie podać w tej chwili źródła, ale przez przypadek jakiś czas temu trafiłem na test kilkunastu najbardziej reklamowanych oczyszczaczy powietrza i po prostu mnie przeraził. Dwa z nich, mimo zapewnień producenta, filtrowały tylko kilka procent zanieczyszczeń. Pozostałe, nawet te markowe, nie były o wiele lepsze. Badanie jakości wydmuchiwanego powietrza przeprowadzano kilkukrotnie dla sprawdzenia powtarzalności za pomocą profesjonalnego miernika laboratoryjnego, więc wydają się być dokładne i miarodajne. Za to będąc pod wrażeniem tych wyników zacząłem się interesować tym tematem i natrafiłem także na wiele rozwiązań i pomysłów DIY (Do It Yourself - zrób to sam) na samodzielne wykonanie domowych oczyszczaczy z ogólnie dostępnych w sklepach komponentów. Coś w rodzaju czegoś takiego jak na zdjęciu na początku tego artykułu. Kartonowe pudełko z filtrami po bokach (jak sprawdzałem oferta filtrów i włóknin filtrujących jest na polskim rynku ogromna, a ceny bardzo przystępne) i wiatrakiem o odpowiedniej wydajności (i parametrach akustycznych). Oczywiście nie jest to tak estetyczne (szczególnie ten ze zdjęcia - karton w ciapki i zwykłą taśma pakowa - a fuj) jak wykonanie fabryczne (chociaż nad tym można jeszcze popracować, jeśli się chce i ma się choć trochę zdolności manualnych), ale jest zdecydowanie tańsze w budowie i przede wszystkim, jak wskazują badania - skuteczne. A jaka satysfakcja z własnoręcznego wykonania - bezcenne.

mateuszz.gorski

Oczyszczacz powietrza do wózka... Lepiej zostać w smogowy dzień z dzieckiem w domu i odpuścić spacer.
Brakuje wzmianki o innych oczyszczaczach. Te można kupić od 400 do nawet 4000 zł (są jeszcze droższe modele). Ja polecam ranking-oczyszczaczy.pl, bo sensownie ocenia możliwości najpopularniejszych modeli.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.