Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Jonizatory i inne gadżety. Na smogu można nieźle zarobić

Czytaj dalej
Fot. Andrzej Banaś/Polska Press
Dorota Krupińska

Jonizatory i inne gadżety. Na smogu można nieźle zarobić

Dorota Krupińska

- Filtry do nosa, kremy antysmogowe, rośliny i doniczki oczyszczające, a dla najmłodszych montowane do wózka przenośne mierniki jakości powietrza. Biznes smogowy rozkręca się.

Doniesienia o zanieczyszczonym powietrzu i przekroczonych normach sprawiają, że na własną rękę próbujemy walczyć ze smogiem. Sytuację wykorzystują producenci, którzy w smogu widzą okazję do zarobku i pomysł na biznes.

Ze sklepowych półek znikają urządzenia poprawiające jakość powietrza, mierniki, jonizatory.

* Jak walczyć ze smogiem?

* Jakie urządzenia pozwolą oczyścić powietrze?

* Które rośliny pomogą oczyścić powietrze w domu?

Pozostało jeszcze 82% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Dorota Krupińska

Komentarze

2
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

misiekle

Wstęp do tego artykułu mówi wszystko - to tylko kolejny pomysł na zarobienie kasy. Nie przypominam sobie żeby w zeszłym roku była aż taka szeroka oferta i ilość akcji reklamowych, jak w tym. Naraz każdy znany oraz mniej znany specjalistyczny producent tak zwanego małego AGD oferuje oczyszczacze. Nie jestem w stanie podać w tej chwili źródła, ale przez przypadek jakiś czas temu trafiłem na test kilkunastu najbardziej reklamowanych oczyszczaczy powietrza i po prostu mnie przeraził. Dwa z nich, mimo zapewnień producenta, filtrowały tylko kilka procent zanieczyszczeń. Pozostałe, nawet te markowe, nie były o wiele lepsze. Badanie jakości wydmuchiwanego powietrza przeprowadzano kilkukrotnie dla sprawdzenia powtarzalności za pomocą profesjonalnego miernika laboratoryjnego, więc wydają się być dokładne i miarodajne. Za to będąc pod wrażeniem tych wyników zacząłem się interesować tym tematem i natrafiłem także na wiele rozwiązań i pomysłów DIY (Do It Yourself - zrób to sam) na samodzielne wykonanie domowych oczyszczaczy z ogólnie dostępnych w sklepach komponentów. Coś w rodzaju czegoś takiego jak na zdjęciu na początku tego artykułu. Kartonowe pudełko z filtrami po bokach (jak sprawdzałem oferta filtrów i włóknin filtrujących jest na polskim rynku ogromna, a ceny bardzo przystępne) i wiatrakiem o odpowiedniej wydajności (i parametrach akustycznych). Oczywiście nie jest to tak estetyczne (szczególnie ten ze zdjęcia - karton w ciapki i zwykłą taśma pakowa - a fuj) jak wykonanie fabryczne (chociaż nad tym można jeszcze popracować, jeśli się chce i ma się choć trochę zdolności manualnych), ale jest zdecydowanie tańsze w budowie i przede wszystkim, jak wskazują badania - skuteczne. A jaka satysfakcja z własnoręcznego wykonania - bezcenne.

mateuszz.gorski

Oczyszczacz powietrza do wózka... Lepiej zostać w smogowy dzień z dzieckiem w domu i odpuścić spacer.
Brakuje wzmianki o innych oczyszczaczach. Te można kupić od 400 do nawet 4000 zł (są jeszcze droższe modele). Ja polecam ranking-oczyszczaczy.pl, bo sensownie ocenia możliwości najpopularniejszych modeli.

plus.kurierlubelski.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.