Juniorzy w ćwierćfinale mistrzostw Polski

Czytaj dalej
Fot. Łukasz Koleśnik
Łukasz Koleśnik

Juniorzy w ćwierćfinale mistrzostw Polski

Łukasz Koleśnik

Niespodziewanie zostali mistrzem województwa, a teraz będą rywalizować z najlepszymi w kraju. Jak wypadnie lokalna drużyna?

Gubińsko-Krośnieńska Akademia Siatkówki Tęcza Volley jeszcze niedawno czekała na starcie z rywalem z Gorzowa o tytuł województwa lubuskiego juniorów. Do meczu nawet nie doszło. Dlaczego?

- Pewne zapisy w regulaminie sprawiły, że spotkanie nie zostało rozegrane - tłumaczy dyrektor Tomasz Struk z Ośrodka sportu i Rekreacji w Krośnie Odrzańskim. To jednak nie koniec siatkarskich zmagań dla miejscowych zawodników. Podopieczni Macieja Uderjana staną teraz przed dużo trudniejszym zadaniem.

W przyszłym tygodniu w dniach 25-28 lutego w Krośnie Odrzańskim rozegrany zostanie ćwierćfinał mistrzostw Polski w siatkówce juniorów. Województwo lubuskie reprezentować będzie Gubińsko-Krośnieńska Akademia Siatkówki. Wszystkie mecze rozgrywane będą w krośnieńskiej hali sportowo-widowiskowej.

W pierwszym spotkaniu, które zaplanowano na czwartek, 25 lutego, o godz. 16.00 - GKAS Tęcza Volley Gubin Krosno Odrzańskie zagra z wicemistrzem Wielkopolski, zespołem Progress Września. W piątek miejscowa drużyna o godz. 16.00 powalczy z Gwardią Wrocław. - Zapraszamy do wspólnego kibicowania - zachęca Struk.

Juniorzy z gubińsko-krośnieńskiego zespołu robią coraz większe postępy.
Łukasz Koleśnik Juniorzy z gubińsko-krośnieńskiego zespołu robią coraz większe postępy.

Zanim jednak dojdzie do zmagań juniorów, odbędą się finałowe rozgrywki kadetów, gdzie Krosno Odrz. oraz Gubin również mają swojego przedstawiciela. Po fazie zasadniczej zajmują I miejsce i z pewnością będą faworytem finału. Wszystkie spotkania rozgrywane będą w hali sportowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych przy ul. Pułaskiego w Gubinie. Mecze turnieju finałowego rozpoczęły się już w piątek. Rozstrzygnięcie turnieju w sobotę, 20 lutego. GKAS Tęcza-Volley zagra o godz. 13.00 z GSZS Gimnazjum nr 3 Gorzów Wlkp., natomiast o godz. 17.30 gospodarze podejmą walkę z MKS Astrą Nowa Sól.

Łukasz Koleśnik

Co robię?


Żadna tematyka mnie nie odstrasza. Biznes, polityka, sport, reportaże, fotoreportaże, relacje, newsy, historia. Dzięki temu też pogłębiam swoją wiedzę i doskonalę swoje umiejętności.


Największą satysfakcję z pracy mam wtedy, kiedy w jakiś sposób mogę pomóc. Dlatego często opisuję ludzi z problemami, chorych i potrzebujących oraz zachęcam do pomocy. I kiedy uda się pomóc nawet w najmniejszym stopniu, to jest plus. 


Działam głównie na terenie powiatu krośnieńskiego. Obecnie trzymam rękę na pulsie, jeśli chodzi o poszczególne inwestycje w regionie, jak chociażby przygotowywane podniesienie zabytkowego mostu w Krośnie Odrzańskim (Czy zabytkowy most w Krośnie Odrzańskim zostanie podniesiony w tym roku? To coraz mniej prawdopodobne), przyglądam się rozwojowi szpitala w regionie (Zachodnie Centrum Medyczne w końcu kupiło nowy rentgen do szpitala. Budynek w Gubinie doczeka się termomodernizacji).


Jak trafiłem do Gazety Lubuskiej?


W Gazecie Lubuskiej jestem zatrudniony od kwietnia 2015 roku. Wcześniej też pracowałem jak dziennikarz, głównie na terenie Gubina i okolic. Tam stawiałem też swoje pierwsze kroki w zawodzie, poznałem podstawy, złapałem kontakty.


Początkowo nie łączyłem swojej przyszłości z dziennikarstwem. Myślałem o informatyce albo aktorstwie (wiem, spory rozstrzał ;) ). Ostatecznie trafiłem jednak na studia do Wrocławia, gdzie studiowałem na kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna. Poszczęściło mi się i po studiach zacząłem pracę w zawodzie oraz trwam w nim do dziś.


O mnie


Jestem miłośnikiem piłki nożnej oraz koszykówki. Od lat zapalony kibic Borussii Dortmund. Łatwo się domyślić, że w wolnym czasie lubię oglądać mecze, ale nie tylko. Czytam książki. Głównie kryminały lub biografie. Kinomaniak. Oglądam filmy (fan Gwiezdnych Wojen, ale tych starych) i seriale (za dużo by wymieniać). Lubię czasem pobiegać (za rzadko, co po mnie widać ;) ). Tak w skrócie. To tyle :)

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.