Kara dla Ruchu za zaniedbania organizacyjne podczas WDŚ. Jest też pochwała!

Czytaj dalej
Fot. Lucyna Nenow / Polskapresse
TOK, WS

Kara dla Ruchu za zaniedbania organizacyjne podczas WDŚ. Jest też pochwała!

TOK, WS

Na dzisiejszym posiedzeniu Komisja Ligi zajmowała się wydarzeniami związanymi z meczem 11. kolejki Ekstraklasy pomiędzy Ruchem Chorzów a Górnikiem Zabrze. Na Ruch została nałożona kara 5 tysięcy złotych za zaniedbania organizacyjne. Jest też pochwała!

Komentarze w sprawie wydarzeń związanych z meczem Ruch - Górnik:

dr Seweryn Dmowski, wiceprzewodniczący Komisji Ligi:
Komisja Ligi przyjrzała się bardzo wnikliwie sprawie wydarzeń jakie miały miejsce zarówno przed, jak i w trakcie meczu Ruchu Chorzów z Górnikiem Zabrze. Komisja śledziła sprawę od samego początku - na bazie informacji z klubu, od delegata ds. bezpieczeństwa, jak i z policji.

W zakresie wydarzeń związanych z wykryciem materiałów pirotechnicznych Klub dzięki postawie swoich służb ochrony i współpracy z policją wykrył przestępcze działania kilku osób i zapobiegł im na czas.

Niemniej jednak na Ruch została nałożona kara 5 tysięcy złotych za zaniedbania organizacyjne - dopuszczenie do wywieszenia niecenzuralnego transparentu z niedozwolonymi treściami.

Ładunek na stadionie Ruchu Chorzów. Sąd wypuścił podejrzanych. Stadion wciąż otwarty

Bogusław Biszof, prezes zarządu Ekstraklasy S.A.:
Wydarzenia, do jakich doszło w Chorzowie w sobotę i całe zamieszanie z tym związane z pewnością nie powinny mieć miejsca. Mecz Ekstraklasy jest i będzie zawsze sportowym świętem, które nie może być zakłócane przez elementy zupełnie nie związane z piłką nożną.

Na podkreślenie zasługuje bardzo dobra współpraca władz Ruchu z policją i władzami lokalnymi. Dzięki niej zawody przebiegły spokojnie, a przede wszystkim bezpiecznie dla wszystkich uczestników. Niestety tam, gdzie są duże emocje, nie zawsze zdrowe, a wywołane wieloletnią rywalizacją, mogą pojawić się niedorzeczne pomysły, zasługujące wyłącznie na potępienie.

Kluby Ekstraklasy stawiają jednak bezpieczeństwo uczestników meczów jako jeden ze swoich priorytetów. Takie podejście od kilku lat przynosi sukcesy, wyrażające się w minimalnej liczbie jakichkolwiek poważnych zakłóceń bezpieczeństwa na stadionach.

Na stronie Ruchu w informacji o finansowej karze czytamy apel do kibiców:

W związku z tym apelujemy do naszych fanów, aby w kolejnym meczu zespołu Ruchu skupili się wyłącznie na wspieraniu i dopingowaniu Niebieskich w walce o ligowe punkty i nie narażali klubu na niepotrzebne wydatki.


*Oceń swojego burmistrza i porównaj go z innymi [PLEBISCYT DZ]
*Odrażające morderstwo w Radziechowach. Studentka z Krakowa zadźgana
*QUIZ DZ: Czy znasz polskie komedie. Cytaty z kultowych filmów. Sprawdź się
*W Katowicach sala do sekcji zwłok jak w Kościach [ZDJĘCIA]

TOK, WS

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.