Kariera posterunkowego z Bydgoszczy - "chłopca z plakatu"

Czytaj dalej
Fot. Dariusz Bloch
WM

Kariera posterunkowego z Bydgoszczy - "chłopca z plakatu"

WM

Z plakatu rekrutacyjnego wprost za biurko w samej Komendzie Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy. Takiej kariery można pozazdrościć. Tymczasem jutro policja - nie tylko bydgoska - zaostrza protest.

- No jak nic jest wyjątkowy, musiał być, bo jak inaczej tłumaczyć taki awans? - słyszę zgryźliwy komentarz w Komendzie Miejskiej Policji w Bydgoszczy.

Zdumiewająca kariera policjanta, który wziął udział w kampanii rekrutacyjnej organizowanej w ub. roku przez Komendę Wojewódzką Policji w Bydgoszczy, zastanawia bardzo wielu funkcjonariuszy. W teorii i praktyce wszystko jest podobno w najlepszym porządku, co wcale nie znaczy, że twarz i postać policyjnej kampanii nie została ochrzczona „chłopcem z plakatu”...

W policji jest rekrutacyjna bieda - ludzie nie chcą przychodzić do służby, w której narażają życie za miesięczne wynagrodzenie niższe niż kasjera w markecie. Dlatego w ubiegłym roku Komenda Główna Policji poleciła komendantom wojewódzkim rozpoczęcie akcji rekrutacyjnej, którą opatrzono hasłem „Zostań kimś wyjątkowym”.

Ramki pod rejestracje

W policji jest rekrutacyjna bieda - ludzie nie chcą przychodzić do służby, w której narażają życie za miesięczne wynagrodzenie niższe niż kasjera w markecie.

Dlatego w ubiegłym roku Komenda Główna Policji poleciła komendantom wojewódzkim rozpoczęcie akcji rekrutacyjnej, którą opatrzono hasłem „Zostań kimś wyjątkowym”. W jej ramach na stronach internetowych nawet najmniejszych komend zaczęły wyskakiwać obrazki z policjantami i policjantkami niewątpliwie zadowolonymi ze służby. Papierowe plakaty zaczęto przyklejać przy wejściach do komend i komisariatów.

Akcja rozpędu nie straciła. W jednym z województw zamówiono nawet ramki do tablic rejestracyjnych radiowozów z tym właśnie hasłem, a nie dalej jak w połowie maja policjanci z komisariatu na bydgoskich Wyżynach podczas cyklu spotkań namawiali do wstąpienia w szeregi policji nawet... uczniów szkół średnich.

w dalszej części artykułu:

 • Kim jest policjant z plakatu? Co teraz robi funkcjonariusz?
 • Jakie są efekty policyjnej kampanii "Zostań kimś wyjątkowym"?
 • Więcej o strajku policjantów - czy protest przybierze na sile?
Pozostało jeszcze 63% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
WM

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.