Kazimierski Festiwal Organowy 2022. Poznaliśmy program imprezy

Czytaj dalej
Fot. Łukasz Kaczanowski/archiwum
PW

Kazimierski Festiwal Organowy 2022. Poznaliśmy program imprezy

PW

Już od początku lipca do Kazimierza Dolnego zawitają mistrzowie organowi nie tylko z Polski, ale i z Europy. W niemal każdą wakacyjną sobotę, zaczynając od 2 lipca, o godz. 19 w Kazimierskiej Farze rozbrzmią dźwięki koncertów organowych w ramach kolejnej edycji Kazimierskiego Festiwalu Organowego.

W trakcie wydarzenia będzie można posłuchać m.in. występów: Renaty Lesieur, Michała Markuszewskiego czy Stephana Lutermanna. Zwieńczenie imprezy zaplanowano na 20 sierpnia. Tego dnia solowe koncerty organowe połączone z dźwiękami innych instrumentów, takich jak np. flet poprzeczny czy harfa, będą się odbywać już od południa.

Organizatorami Kazimierskiego Festiwalu Organowego są: parafia p.w. św. Jana Chrzciciela i św. Bartłomieja Apostoła w Kazimierzu Dolnym, Miasto Kazimierz Dolny, Kazimierski Ośrodek Kultury Promocji i Turystyki, Pomorskie Stowarzyszenie „Musica Sacra”, Anthill i TODK. Impreza powstaje w partnerstwie z Narodowym Instytutem Muzyki i Tańca, Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Województwem Lubelskim, Archidiecezją Lubelską oraz Dzwonnicą Kultury.

Kazimierski Festiwal Organowy został objęty honorowym patronatem marszałka województwa lubelskiego.

Szczegółowy harmonogram Kazimierskiego Festiwalu Organowego:

Koncerty Finałowe - 20.08:

Projekt jest współfinansowany z budżetu miasta Kazimierz Dolny i dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

Wydarzenie zostało objęte patronatem medialnym m.in. Kuriera Lubelskiego.

Więcej informacji na temat wydarzenia znajdziecie tutaj.

[polecane]23180177,23180173,23179429,23179243,23183305,23183645,1;POLECAMY:[/polecane]

PW

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.