Kłodnica: Tłumy żegnały 10-letniego Filipa uduszonego w lubelskim hostelu przez matkę

Czytaj dalej
Fot. Łukasz Kaczanowski
Piotr Nowak

Kłodnica: Tłumy żegnały 10-letniego Filipa uduszonego w lubelskim hostelu przez matkę

Piotr Nowak

Pogrążona w żałobie rodzina, bliscy, koledzy i koleżanki z klasy pożegnali 10-letniego Filipa. Do zabójstwa dziecka przyznała się jego matka. - W Kłodnicy nigdy nie było takiej tragedii - przyznają mieszkańcy. Powracają pytania: - Jak doszło do tej okrutnej zbrodni?

Żal, łzy, białe kwiaty i rzesze żałobników. We wsi Kłodnica w gminie Borzechów odbył się pogrzeb 10-letniego Filipa. Ciało chłopca znaleziono w piątek w hostelu w centrum Lublina.

- Czuję żal. Sam mam 7-letnie dziecko. Nie potrafię sobie wyobrazić, co w takiej sytuacji muszą czuć rodzice - przyznaje Jarosław. Filipa i jego rodzinę zna z widzenia. Na pogrzeb przyszedł z potrzeby serca. - Znaliśmy się. Nigdy nie sądziłam, że taka osoba może coś takiego zrobić - mówi Agnieszka, przyjaciółka rodziny. Z trudem powstrzymuje łzy.

W dniu pogrzebu Filipa mieszkańcy Kłodnicy zadają sobie pytanie: - Dlaczego dziecko musiało umrzeć?

- Nie otrzymamy odpowiedzi dzisiaj, bo jest to trudne. Przychodzimy jako ludzie wierzący, żeby powiedzieć, że Filip trafił tam, gdzie mu najlepiej. Do miejsca, gdzie ma poczucie bezpieczeństwa - powiedział w homilii ks. Piotr Stańczak, proboszcz parafii w Kłodnicy.

Rówieśnicy i nauczyciele zapamiętają Filipa jako grzecznego i spokojnego chłopca. Na jego pogrzeb przyszli z białymi kwiatami. Nabożeństwo żałobne odbyło
Łukasz Kaczanowski Rówieśnicy i nauczyciele zapamiętają Filipa jako grzecznego i spokojnego chłopca. Na jego pogrzeb przyszli z białymi kwiatami. Nabożeństwo żałobne odbyło się w czwartek

W pogrzebie wzięli udział mieszkańcy miejscowości i okolicznych wsi. Na czele pochodu żałobnego szły koleżanki i koledzy Filipa ze szkoły. Tego dnia dyrekcja zarządziła dzień wolny. Nabożeństwo żałobne w intencji 10-latka odbyło się w kościele, w którym przyjął Pierwszą Komunię Świętą i był ministrantem. Chłopca pożegnał jego ojciec Hubert. Na pogrzebie nie było matki. 38-letnia Monika S. przebywa w areszcie.

Filip trafił tam, gdzie mu najlepiej. Do miejsca, gdzie ma poczucie bezpieczeństwa

Pozostało jeszcze 78% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Piotr Nowak

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.