Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Kolejna fala niezadowolonych. Chcą więcej zarabiać. Będą protestować

Czytaj dalej
Fot. Małgorzata Genca/archiwum
Gabriela Bogaczyk

Kolejna fala niezadowolonych. Chcą więcej zarabiać. Będą protestować

Gabriela Bogaczyk

Twierdzą, że ich wynagrodzenia przypominają zarobki studentów dorabiających w restauracjach. Po pielęgniarkach i policjantach batalię o podwyżki wynagrodzeń rozpoczynają pracownicy m.in. urzędu wojewódzkiego.

„Nie bądźmy bierni. Zbyt długo czekamy na podwyżki” - taki napis widnieje na plakacie umieszczonym w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim. To jednocześnie zaproszenie wystosowane przez NSZZ „Solidarność” do udziału w planowanym od poniedziałku proteście w gmachu LUW przy ul. Spokojnej.

Pozostało jeszcze 89% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Gabriela Bogaczyk

Komentarze

1
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

misiekle

Nie jest tajemnicą, że kolejni pracownicy sfery budżetowej widząc pozytywne efekty protestów i strajków swoich poprzedników z innych branż chcą wymusić na państwie podwyżki. Poza tym widzą i słyszą, że dzięki działalności PIS'u w gospodarce jest coraz lepiej, więc uważają, że dzięki tej wspaniałej koniunkturze i sytuacji da się coś dla siebie wyciągnąć.

A ja nie chwaląc się po 28 latach pracy w tej samej i pierwszej od początku pracy firmie, od początku za minimalną płacę krajową, aktualnie dostaję za pół etatu niecałe 800 zł, a i tak się cieszę, że w ogóle mam pracę i ubezpieczenie zdrowotne. I nawet by mi przez myśl nie przeszło, żebym mógł czegokolwiek od kogokolwiek, tym bardziej od pracodawcy, żądać i wymuszać. Może to kwestia wychowania, a pewnie także i tego, że gdyby mi brakowało, to bym śpiewał innym głosem. A ta niestety muszę sobie jakoś radzić. Cieszę się tylko z jednego - że dzięki emeryturze minimalnej i ostatniej podwyżce moja prognozowana będzie wyższa niż aktualna płaca, i to o 300 złotych.

plus.kurierlubelski.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.