- Kolejną zimą nie da się tutaj oddychać - twierdzą mieszkańcy i pracownicy. Palcem wskazują na firmowe kominy

Czytaj dalej
Fot. nadesłane
Małgorzata Oberlan

- Kolejną zimą nie da się tutaj oddychać - twierdzą mieszkańcy i pracownicy. Palcem wskazują na firmowe kominy

Małgorzata Oberlan

Na razie wiadomo, kto nie truje przy ul. Chrzanowskiego. Inspektorzy WIOŚ sprawdzili, że niewinna jest firma AGAD. Ona akurat nie spala odpadów.

- To zdjęcie nie oddaje ogromu dymu, puszczanego z kominów firm przy ul. Chrzanowskiego, że już o smrodzie nie wspomnę. Kłęby czarnego, smolistego dymu gryzącego w oczy i drażniącego śluzówkę wydobywają się każdego dnia z tych kominów - alarmuje przedstawicielka mieszkańców.

„Nie da sie oddychać!”

Torunianka wspomina, że Straż Miejska była już tu z kontrolą kilkukrotnie, ale nic to nie dało, ponieważ najwyraźniej w tych godzinach, kiedy była kontrola, w piecu był już tylko węgiel. - W związku z tym właściciel zakładu pokazał pewnie papiery, że wszystko jest legalnie i na tym koniec. Sprawa zamknięta. Tymczasem trzeba tu być między godziną 6.00 a 7.30 rano, kiedy jest rozruch pieców. I wtedy trzeba zobaczyć, co się dzieje i co wychodzi kominem. Na ulicy Chrzanowskiego nie da się oddychać! - podkreśla kobieta i prosi o zajęcie się sprawą.

Strażnicy i mandaty

Jarosław Paralusz, rzecznik Straży Miejskiej w Toruniu przekazuje, że w bieżącym roku dzielnicowi przy ulicy Chrzanowskiego dokonali 6 kontroli palenisk w firmach zlokalizowanych przy tej ulicy. Efekty? Dwa mandaty karne.

- Jednocześnie 15 stycznia br. jedno zgłoszenie, dotyczące wskazanej firmy z ul. Chrzanowskiego i „olbrzymiej ilości spalin, która przedostaje się do środowiska” przekazaliśmy zgodnie z kompetencją do Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska - dodaje Jarosław Paralusz.

Rzecznik toruńskich municypalnych zwraca też uwagę na to, że samo zdjęcie z dymiącym kominem to tak naprawdę niewiele.

Pozostało jeszcze 47% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Małgorzata Oberlan

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.