Kontrola zwolnień w WFOŚ

Czytaj dalej
Fot. Krzysztof Szymczak
Marcin Darda

Kontrola zwolnień w WFOŚ

Marcin Darda

ZUS sprawdzi L4 byłych szefów funduszu i dwójki radnych z PO i PSL

Czy część pracowników Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi zapadła na dziwną, polityczną chorobę? Wojciech Miedzianowski (PiS), nowy prezes funduszu, złożył wniosek do ZUS o sprawdzenie zwolnień lekarskich niektórych pracowników.

Dotarliśmy do treści tego wniosku. Prezes prosi o przeprowadzenie kontroli zwolnień lekarskich członków poprzedniego zarządu oraz kilku pracowników tej instytucji. Przypomnijmy, że 22 września, gdy prezesem został Miedzianowski, cały poprzedni zarząd, czyli prezes Tomasz Łysek oraz wiceprezesi Andrzej Czapla, Wiesław Łukomski (obaj PO), Cezary Dzierżek i Zbigniew Stasiak (obaj PSL), poszli w tym samym dniu na zwolnienia lekarskie. Przedłużają je do dziś.

Prezes WFOŚ poprosił ZUS o kontrolę zwolnień lekarskich byłego zarządu i kilku pracowników. Zwolnienie lekarskie Bartosza Domaszewicza (PO) określił jako „bulwersujące nadużycie”. Co na to Domaszewicz? Czyje jeszcze zwolnienie mają być zweryfikowane? O tym przeczytasz w zamkniętej części artykułu 

Pozostało jeszcze 82% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Marcin Darda

Dziennikarz Dziennika Łódzkiego. Najważniejsze informacje ze świata polityki, samorządów i partii politycznych Łodzi i regionu łódzkiego. Informacje zdobywam sam, zazwyczaj takie, którymi władza nie chciałaby się chwalić na konferencjach prasowych.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.