Kontrowersyjny prof. Chazan za darmo leczy w Przemyślu

Czytaj dalej
Fot. Krzysztof Łokaj
Hubert Lewkowicz

Kontrowersyjny prof. Chazan za darmo leczy w Przemyślu

Hubert Lewkowicz

Poradnię ginekologiczno-położniczą prowadzi Caritas Archidiecezji Przemyskiej. Wzbudzający kontrowersje prof. Bogdan Chazan będzie w niej przyjmował bezpłatnie.

Trwają już zapisy pacjentek. Profesor Bogdan Chazan ma tu osobiście przyjmować co dwa tygodnie, przez dwa dni. Pierwszy raz 8 i 9 listopada, a w tym miesiącu jeszcze 24 i 25 listopada.

Poradnia ginekologiczno-położnicza będzie działać na razie w ramach Centrum Terapii i Rehabilitacji Caritas Archidiecezji Przemyskiej przy ul. Księdza Popiełuszki. Będzie ona zalążkiem Kliniki Zdrowia Rodziny, która znajdzie się w budynku dawnego DPS Albertynek przy ulicy Jasińskiego.

Wizyty u prof. Chazana, podobnie jak i wszystkie badania w poradni ginekologiczno-położniczej, będą bezpłatne.

- Nie mamy na razie umowy z NFZ, więc będziemy to sami finansowali - mówi ks. Artur Janiec, dyrektor Caritas Archidiecezji Przemyskiej. Podkreśla, że placówka już dysponuje m.in. wysokiej klasy sprzętem do USG. Prowadzona ma być poradnia naturalnego planowania rodziny, w tym naprotechnologii, poradnia bioetyczna, poradnie pediatryczna i psychologiczna, a także szkoła dla rodziców.

Bez antykoncepcji, in vitro i aborcji

Ks. dyrektor Janiec podkreśla, że jest to placówka katolicka, więc nie będzie w niej mowy o in vitro, antykoncepcji oraz aborcji.

- Trzeba mieć świadomość, że kierujemy się etyką zgodną z nauką Kościoła - zaznacza.

Prof. Chazan w okresie PRL sam dokonywał aborcji, później zaś został zdecydowanym przeciwnikiem przerywania ciąży.

Zasłynął tym, że w 2014 roku odmówił wykonania zabiegu aborcji, pomimo nieodwracalnie uszkodzonego płodu. W konsekwencji został zwolniony z funkcji dyrektora Szpitala Świętej Rodziny w Warszawie.

Hubert Lewkowicz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.