Kortez: jeden z najważniejszych debiutów muzycznych tego roku. Wystąpi w naszym regionie

Czytaj dalej
Fot. Foto: mat. promocyjne Chaos Manegement Group
Ola Szatan

Kortez: jeden z najważniejszych debiutów muzycznych tego roku. Wystąpi w naszym regionie

Ola Szatan

Pod koniec września ukazała się płyta Korteza „Bumerang”. To autor jednego z najgłośniejszych debiutów tego roku. Album cieszy się dużym powodzeniem, a sam Kortez promuje go na trasie koncertowo. Częściowo już wyprzedanej. W przyszłym tygodniu pojawi się w Częstochowie i Katowicach.

Ponad 851 tysięcy wyświetleń zanotował teledysk do jego singla „Zostań”. Od ponad pięciu tygodni obecny w czołówce Ogólnopolskiej Listy Sprzedaży OliS. Tytuł jego debiutanckiej płyty: „Bumerang” w pełni odzwierciedla całą zawartość. Bo te dźwięki wracają jak bumerang i trudno się od nich oderwać.

Kortez to 25-letni kompozytor i wokalista pochodzący z Iwonicza. Wyedukowany pianista i puzonista z zacięciem do muzyki klasycznej. Kilka lat temu zaczął śpiewać. Po kilku miesiącach napisał pierwsze piosenki. Z jedną z nich zgłosił się na casting do „Must Be The Music”, gdzie nie został zauważony. Na początku 2014 roku podpisał kontrakt z Jazzboy Records. Podczas pierwszej dwutygodniowej sesji w Warszawie zarejestrował 66 piosenek, które stały się Jego oficjalnym demo.

W marcu 2015 roku ukazała się pierwsza EPka zatytułowana „Jazzboy Session EP”, na którą złożyły się trzy piosenki: „Zostań”, „Joe” i „Co Myślisz?”.

Obdarzony jest wyjątkowym, głębokim i lekko szorstkim głosem, z którego umiejętnie korzysta. Wysoki, małomówny o melancholijnym spojrzeniu. Godny zaufania. Prawdopodobnie jeden z największych wschodzących talentów na naszym rynku.

Płyta „Bumerang”, to intymny zbiór opowiadań o miłości i jej braku. Wydawnictwo wzbogacone jest o dodatkową płytę z jedenastoma utworami.

Podczas rocznej pracy nad „Bumerangiem” prawie wszystkie utwory przechodziły znaczne przeobrażenia. Zazwyczaj zaczynało się od wersji gitara i głos, czasami fortepian i głos.
Później był etap „ubierania” piosenki w ostateczne formy.

Wersja „deluxe” czyli płyta wzbogacona o tak zwane szkice, to zapis różnych etapów Bumeranga. Jest brudnopisem, z którego wynika, że to wszystko mogło się zupełnie inaczej potoczyć.

12 listopada Kortez wystąpi w Carpe Diem Klub w Częstochowie (al. Najświętszek Maryi Panny 29) o godz. 20.00. Bilety kosztują 30 zł. Dzień później wokalista pojawi się w katowickim Kinoteatrze Rialto (ul. Św. Jana 23). Zła wiadomość dla fanów jest taka, że koncert jest już wyprzedany.

Ola Szatan

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.