KSM Przylesie. Parkomaty oburzyły spółdzielców

Czytaj dalej
Fot. Radosław Brzostek
Joanna Krężelewska

KSM Przylesie. Parkomaty oburzyły spółdzielców

Joanna Krężelewska

KSM Przylesie wyznaczyła przy ulicach Śniadeckich i Jana Pawła II płatne strefy parkowania. Część mieszkańców decyzją - ich zdaniem krzywdzącą - jest oburzona.

Jeszcze w środę na stronie internetowej Koszalińskiej Spółdzielni Mieszkaniowej Przylesie, jak dumnie głosi opis „największej spółdzielni na Pomorzu Środkowym i jednej z największych w Polsce”, o wprowadzeniu płatnych niestrzeżonych parkingów na osiedlu im. Śniadeckich nie było ani słowa. Sytuacja się zmieniła - teraz internauta może zobaczyć regulamin parkingów, cennik,  dowiedzieć się, że parkomaty nie wydają reszty i na przykład pobrać... wzór zawiadomienia o braku opłaty za postój z wezwaniem do uiszczenia 100 zł kary.

 

Przypomnijmy - od dziś opłata za każdą rozpoczętą godzinę parkowania będzie kosztować 1,50 zł. Za dobę - 8 zł. Można wykupić karnet tygodniowy za 20 zł albo na weekend za 15 złotych. Abonament miesięczny będzie kosztować 50 złotych. Co ważne, miesięczny abonament nie będzie oznaczać wyznaczenia konkretnego miejsca, a jedynie możliwość pozostawienia auta na parkingu. Opłata ma pozwolić spółdzielni na pokrycie bieżących kosztów utrzymania parkingów - remonty i podatki. Będą za to płacić ci, którzy parkują, a nie ogół. Taka jest motywacja dla wprowadzenia zmian, o czym prezes spółdzielni krótko powiedział w lokalnej kablówce.

 

Pozostało jeszcze 96% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Joanna Krężelewska

Rocznik 1983. Absolwentka Wydziału Nauk Historycznych na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Studentka psychologi na Uniwersytecie Gdańskim. Od 2006 roku dziennikarka „Głosu Pomorza”, dziś „Głosu Koszalińskiego”. Na łamach dziennika relacjonuje przebieg procesów sądowych w sprawach karnych. Pisze o kulturze, sprawdza, co dzieje się w gminie Sianów i gminie Karlino. Na gk24.pl prowadzi magazyn poświęcony kulturze. Autorka książki „Historia pisana zbrodnią”, poświęconej najgłośniejszym procesom sądowym w sprawach karnych, które toczyły się przed koszalińskim sądem po II wojnie światowej. Nałogowo czyta, szczególnie kryminały i przepisy kulinarne. Uwielbia podróże, żeglowanie, wycieczki rowerowe, las i mokry nos psa Muffina.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.