Kto od nas sprzeciwił się "Piątce Kaczyńskiego", czyli jak głosowali posłowie z regionu?

Czytaj dalej
Fot. Adam Jankowski
Paulina Błaszkiewicz

Kto od nas sprzeciwił się "Piątce Kaczyńskiego", czyli jak głosowali posłowie z regionu?

Paulina Błaszkiewicz

Jan Krzysztof Ardanowski z PiS, Mariusz Kałużny z Solidarnej Polski i Tomasz Lenz z Koalicji Obywatelskiej w czwartek w nocy głosowali przeciwko ustawie o ochronie zwierząt. Z kolei Iwona Michałek z Porozumienia i Paweł Szramka z PSL-Kukiz'15 wstrzymali się od głosu. Za "piątką Kaczyńskiego" głosowali: Joanna Scheuring-Wielgus, Robert Kwiatkowski (Lewica) Iwona Hartwich i Arkadiusz Myrcha (KO), Joanna Borowiak i Zbigniew Girzyński(PiS).

Przed pierwszą w nocy z czwartku na piątek Sejm głosował nad całością ustawy o ochronie zwierząt. Za przyjęciem "piątki Kaczyńskiego", która zakłada m.in. zakaz hodowli zwierząt na futra, wykorzystywanie zwierząt w celach rozrywkowych, czy ograniczenie uboju rytualnego 18 września głosował 356 posłów, przeciw było 75 posłów a 18 wstrzymało się od głosu.

Jak głosowali nasi posłowie?

Jan Krzysztof Ardanowski z PiS (zawieszony w prawach członka partii Prawa i Sprawiedliwość), Mariusz Kałużny z Solidarnej Polski i Tomasz Lenz z Koalicji Obywatelskiej w czwartek w nocy głosowali przeciwko ustawie o ochronie zwierząt. Z kolei Iwona Michałek z Porozumienia i Paweł Szramka z PSL-Kukiz'15 wstrzymali się od głosu. Za "piątką Kaczyńskiego" głosowali: Joanna Scheuring-Wielgus, Robert Kwiatkowski (Lewica) Iwona Hartwich i Arkadiusz Myrcha (KO), Joanna Borowiak i Zbigniew Girzyński(PiS). O ile głosowanie ministra rolnictwa przeciwko tej ustawie nikogo nie dziwi, to kontrowersje wzbudza postawa Tomasza Lenza. Poseł Koalicji Obywatelskiej w rozmowie z "Nowościami" mówi, że inaczej nie mógł zagłosować, a rolnicy dziękują mu za to, że sprzeciwił się populizmowi.

Pozostało jeszcze 67% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Paulina Błaszkiewicz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.