MS

- Kto pomodli się o zdrowie psychiczne mojej żony i by się opamiętała? - grzmi poseł Łukasz Zbonikowski

Parlamentarzysta Prawa i Sprawiedliwości Łukasz Zbonikowski nie odpowie jednak za naruszenie nietykalności cielesnej żony. Fot. Sławomir Kowalski Parlamentarzysta Prawa i Sprawiedliwości Łukasz Zbonikowski nie odpowie jednak za naruszenie nietykalności cielesnej żony.
MS

Parlamentarzysta Prawa i Sprawiedliwości Łukasz Zbonikowski nie odpowie jednak za naruszenie nietykalności cielesnej żony

Parlamentarzysta z Włocławka, którego żona próbowała dochodzić sprawiedliwości w sądzie w sprawie naruszenia jej nietykalności cielesnej, triumfuje. W Sądzie Okręgowym w Toruniu uznano, że szkodliwość społeczna czynu jest znikoma, w kilku punktach uchylono wyrok, który zapadł w Chełmnie i umorzono postępowanie.

Przypomnijmy, w styczniu tego roku Sąd Rejonowy w Chełmnie uznał posła PiS za winnego naruszenia nietykalności cielesnej żony w 2015 roku i postanowił warunkowo umorzyć postępowanie karne na okres rocznej próby. Poseł został uniewinniony od takiego samego zarzutu co do zdarzeń w 2016 r.

Sprawa toczyła się z prywatnego aktu oskarżenia, który złożyła Monika Z. Zarzuciła mężowi, że we wrześniu 2015 i lipcu 2016 r. doszło do szarpanin w Sarnowie, w jej rodzinnych stronach. Pisała o szarpaninie, wykręcaniu ręki, biciu po głowie i ciele, odebraniu siłą telefonu komórkowego.

Pozostało jeszcze 53% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
MS

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.