„Kult Wielkich Ludzi”. Zespół Szkół Plastycznych w Lublinie ogłosił laureatów konkursu

Czytaj dalej
Fot. mat. organizatora
Patronat Kuriera Lubelskiego

„Kult Wielkich Ludzi”. Zespół Szkół Plastycznych w Lublinie ogłosił laureatów konkursu

Patronat Kuriera Lubelskiego

Za nami pierwsza edycja Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego w Stylu Norwidowskim, jaki odbył się pod nazwą „Kult wielkich ludzi”. Zespół Szkół Plastycznych im. C. K. Norwida w Lublinie ogłosił właśnie listę laureatów.

Konkurs skierowany był do uczniów szkół średnich i miał na celu m.in. zainteresowanie młodzieży twórczością Cypriana Kamila Norwida, promocję twórczości poetyckiej i pielęgnowanie wrażliwości na kulturę i piękno języka polskiego. Warunkiem uczestnictwa było nadesłanie do organizatora jednego autorskiego i wcześniej nigdzie nie publikowanego wiersza, który będzie utrzymany w stylu twórczości C. K. Norwida, o tematyce związanej ze współczesną postacią ważną dla historii Polski i świata. Prace można było składać w przedłużonym terminie do 30 listopada.

21 stycznia poznaliśmy zwycięzców. Laureatami pierwszej edycji konkursu „Kult wielkich ludzi” zostali:

Niestety, w związku z nałożeniem kwarantanny na jedną z klas uczęszczających do lubelskiego Zespołu Szkół Plastycznych, organizatorzy odwołali uroczystość, podczas której miało nastąpić wręczenie nagród laureatom. Jednak, jak zapewniają, upominki zostaną wysłane do zwycięzców pocztą.

Organizator nie wyklucza ponadto, że wkrótce zostanie przygotowane specjalne wydawnictwo zawierające wiersze uczestników konkursu.

Patronat Kuriera Lubelskiego

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.