Kurs strzelecki Wojsk Obrony Terytorialnej na toruńskim poligonie

Czytaj dalej
Fot. Grzegorz Olkowski/Polska Press
Adam Mroczek

Kurs strzelecki Wojsk Obrony Terytorialnej na toruńskim poligonie

Adam Mroczek

Żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej ćwiczyli na toruńskim poligonie strzelanie z karabinów maszynowych.

Toruń. Strzelanie na poligonie

W czwartek 3 lutego 2022 roku, na terenie toruńskiego poligonu, Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej realizowało kurs instruktorów UKM-2000. W godzinach od 10:00 do 12:00 odbywały się strzelania sytuacyjne z karabinów UKM-2000.

- Jest to już kolejna edycja tych kursów, w którym biorą udział żołnierze z całej Polski. W tym konkretnym wzięło udział 7 osób. Uczestnikami są celowniczy, który bezpośrednio obsługuje karabin maszynowy oraz strzelec, który mu pomaga. Kurs instruktorski na ten standardowy rodzaj karabinu przygotowuje te osoby do prowadzenia działań w swoich macierzystych jednostkach. Na ten rok zaplanowane są łącznie trzy edycje, ale jeśli będzie większe zapotrzebowanie, to nasze centrum postara się o kolejne takie kursy - tłumaczy ppor. Krzysztof Wójcik, oficer prasowy CSWOT w Toruniu.

Najwięcej rekrutów w 8 KP BOT!

Jak dowiedzieć się można ze strony 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej, 17 grudnia 2021 roku, brygada przyjęła ponad 130 nowych ochotników. Tym samym liczba służących w jej strukturach żołnierzy przekroczyła 2000. Około 90 proc. z nich to żołnierze Terytorialnej Służby Wojskowej, którzy łączą życie rodzinne i zawodowe ze służbą w OT. W październiku zeszłego roku brygada pierwszy raz przyjęła ponad 200 żołnierzy jednego dnia. W planach jest stworzenie 84 batalionu we Włocławku, który umożliwi służbę ponad 600 kolejnym żołnierzom.

Adam Mroczek

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.