Łatwo się pożycza, gorzej oddaje. Mamy 109 milionów długu!

Czytaj dalej
Fot. 123RF.com
Katarzyna Paczewska

Łatwo się pożycza, gorzej oddaje. Mamy 109 milionów długu!

Katarzyna Paczewska

Prawie 24 tysiące mieszkańców naszego regionu nie spłaca rat zaciągniętych w firmach pożyczkowych. Częściej toną w długach panie oraz młodzi.

„Jedno kliknięcie i masz dług na koncie, który spowoduje lawinę, niszcząc wszystko, co masz, i ani się obejrzysz, kiedy zlicytują Ci mieszkanie. Oferty są interesujące i zachęcające do »kliknięcia«, by pożyczka znalazła się na Twoim koncie” – przestrzega internauta na forum Strefy Biznesu.

– Zadłużamy się na potęgę, nie tylko zresztą w firmach pożyczkowych, ale także w bankach, niestety często bez oszacowania, czy będziemy w stanie spłacić zobowiązania – przyznaje Adam Łącki, prezes Krajowego Rejestru Długów BIG.

Zadłużamy się na potęgę, nie tylko zresztą w firmach pożyczkowych, ale także w bankach, niestety często bez oszacowania, czy będziemy w stanie spłacić zobowiązania – przyznaje Adam Łącki, prezes Krajowego Rejestru Długów BIG.

W Kujawsko-Pomorskiem mamy 23 918 osób, które mają długi wobec firm pożyczkowych. W sumie w regionie chodzi o 31 257 zobowiązań na kwotę 108 984 879 zł. Średnie zadłużenie w naszym województwie wynosi 4557 zł - wynika z danych Krajowego Rejestru Długów. 

Więcej czytaj w pełnej wersji artykułu. Zapraszamy!

Pozostało jeszcze 90% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Katarzyna Paczewska

W „Gazecie Pomorskiej” pracuję od 2007 roku. W tekstach poruszam najczęściej tematykę cyberbezpieczeństwa, energetyczną i rynku pracy. Na drugim etacie - mama, a „po godzinach” - cyklistka.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.