Letnie wakacje: należy wyjechać w takie miejsce, gdzie nie dochodzą wiadomości ze świata

Czytaj dalej
Fot. Wojciech Matusik / Polskapresse
Bp Tadeusz Pieronek

Letnie wakacje: należy wyjechać w takie miejsce, gdzie nie dochodzą wiadomości ze świata

Bp Tadeusz Pieronek

Zwykle uważamy, że na wakacje należy wyjeżdżać w sezonie, a więc w pełni lata. W niektórych państwach europejskich był to przed laty niemal obowiązek, podyktowany zwyczajem, do którego pracodawcy dostosowywali terminy urlopów swoich pracowników.

Obecnie wszyscy mają do dyspozycji dziesiątki biur podróży, oferujących usługi związane z transportem i pobytem w wybranych miejscach. Są to oferty różnorakie, wypoczynkowe, lecznicze, sportowe - do wyboru do koloru. Niestety, mnogość tych biur i brak rygorystycznych przepisów, które chroniłyby zainteresowanych tymi ofertami przed ryzykiem, płynącym chociażby z niewypłacalności biur sprawiły, że należy je wybierać po sprawdzeniu ich rzetelności. Można też, a robi to wielu, zorganizować sobie urlop, jadąc własnym samochodem, co umożliwia poruszanie się ze swobodą i zatrzymywania się tam, gdzie się komuś podoba.

Ważnym czynnikiem, często decydującym o kierunku wyjazdu jest pogoda. Wprawdzie są obecnie długoterminowe prognozy pogody, ale jednak zawodne. Bywa, że ktoś - chcąc mieć pewność spędzenia wakacji na plaży zalanej słońcem - wybiera Chorwację, a tymczasem spotyka tam silny północny wiatr, burze z piorunami i temperaturę odstraszającą od wchodzenia do wody. A nad Bałtykiem w tym samym czasie jest znakomita pogoda.

Pozostało jeszcze 60% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Bp Tadeusz Pieronek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.