Marcin Darda

Łódzki KOD oraz PO, Nowoczesna, PSL i SLD podpisały Deklarację Łódzką. Deklaracja dotyczy jesiennych wyborów samorządowych

Deklarację Łódzką podpisano z inicjatywy Komitetu Obrony Demokracji Regionu Łódzkiego Deklarację Łódzką podpisano z inicjatywy Komitetu Obrony Demokracji Regionu Łódzkiego
Marcin Darda

Porozumienie podpisane we wtorek nie oznacza wspólnych list wyborczych, a wspólne wartości, którymi mają kierować się członkowie KOD, PO, PSL, N i SLD w obliczu nadchodzących wyborów samorządowych. Chodzi m.in. o to, "by nie dopuścić do dalszego niszczenia prawa, autorytetu Polski na arenie międzynarodowej, destrukcji osiągnięć samorządów i społeczeństwa obywatelskiego". Deklarację podpisano z inicjatywy KOD.

W deklaracji znalazł się m.in. zapis mówiący, iż podpisują je organizacje, które różnią programy, acz łączą "fundamentalne wartości i głęboka troska o przyszłość naszej Ojczyzny".

Jej kluczowy fragment brzmi tak: "(...) Głęboko wierzymy w Polskę opartą o europejskie rozumienie i tradycje państwa prawa, demokrację ugruntowaną w realnym trójpodziale władz.

Pozostało jeszcze 77% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Marcin Darda

Dziennikarz Dziennika Łódzkiego. Najważniejsze informacje ze świata polityki, samorządów i partii politycznych Łodzi i regionu łódzkiego. Informacje zdobywam sam, zazwyczaj takie, którymi władza nie chciałaby się chwalić na konferencjach prasowych.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.