„Łowcę i Królową Lodu” odradza małym dzieciom Zdzisław Haczek

Czytaj dalej
Fot. Disney
Zdzisław Haczek

„Łowcę i Królową Lodu” odradza małym dzieciom Zdzisław Haczek

Zdzisław Haczek

Ten film pokazuje, skąd u boku Królowej Śniegu i Śnieżki wziął się Łowca.

Gdybym chciał być złośliwy, to bym „Łowcę i Królową Lodu” skwitował, że po „Władcy Pierścieni” ktoś musiał zagospodarować motyw wyprawy do serca królestwa zła (tu Mordor zastępują włości Królowej Lodu). Że zamiast słynącego z nadzwyczajnych mocy pierścienia mamy tu zwierciadło. Ba! Nawet hobbici znajdują w „Łowcy...” swoje odpowiedniki w postaci karłów. Ale się nie czepiam. Kolejna podróż do krainy Królowej Śniegu ma właściwy w czasach komputerowej grafiki rozmach, doborową obsadę: Charlize Theron, Chris Hemsworth (zamienił młot Thora na miecz), Jessica Chastain (dopadła Bin Ladena), Emily Blunt (gwiazda „Sicario”). A i motyw porywania dzieci i tresowania ich na okrutnych wojowników można upolitycznić: wszak tak działają zbrodnicze szwadrony np. w Afryce.

Mowgliego gra 12-letni dziś Amerykanin Neel Sethi. Otaczające go zwierzęta są wytworem komputera. (Film w Gorzowie i Zielonej Górze).
UIP Siostry o zamrożonych sercach: Emily Blunt i Charlize Theron w widowisku „Łowca i Królowa Lodu”. (Film w Gorzowie i Zielonej Górze).

Łowca to ofiara takich właśnie działań, na których buduje swoją potęgę Królowa Lodu: zraniona do bólu... Na szczęście, w tej atrakcyjnej wizualnie walce Dobra ze Złem, bitwie o miłość i odkupienie – jest miejsce na humor. A to za sprawą walecznych karłów: mrukliwego i dobrotliwego oraz ich żeńskich wersji. Czy to jednak kino dla kilkulatka? Cóż...

„KSIĘGA DŻUNGLI” WEDŁUG STUDIA DISNEYA

Mowgliego gra 12-letni dziś Amerykanin Neel Sethi. Otaczające go zwierzęta są wytworem komputera. (Film w Gorzowie i Zielonej Górze).
Disney Mowgliego gra 12-letni dziś Amerykanin Neel Sethi. Otaczające go zwierzęta są wytworem komputera. (Film w Gorzowie i Zielonej Górze).
Zdzisław Haczek

Piszę o wszystkim – brzmi banalnie, ale… Jako wydawca online muszę obserwować, co się dzieje w regionie, w kraju i na świecie, by być na bieżąco. I żeby poprzez między innymi moje publikacje, na bieżąco był Czytelnik Gazety Lubuskiej. A zatem tak samo „łapię” temat pożaru słomy na polu pod Żaganiem, dramatyczne protesty po wyborach na Białorusi czy wskazanie polskiego kandydata do Oscara (brawo Małgorzata Szumowska!).


 Od początku pracy w Gazecie Lubuskiej (staż rozpocząłem w październiku 1990 r., etat – od 1991 r.) staram się wypatrywać lokalnych talentów, czyli zdolnych Lubuszan i nagłaśniać ich sukcesy. Lubię pilnować karier naszych artystów, bo wychodzę z założenia, że Lubuskie kulturą (między innymi) stoi. Stąd obserwuję, co się dzieje na scenie muzycznej, co na kabaretowej, ale też – „co się pisze”, czyli co wydali nasi literaci. 


Laureat:


 Złoty Dukat Lubuski 2016


Nagroda Kulturalna Miasta Zielona Góra 2020 Jako zielonogórzanin, który lubi spacery po swoim mieście, przyglądam się zmianom. Gdzie budują coś nowego, a gdzie znika kamienica, bo akurat tutaj ma być nowa droga.


 Sekunduję oczywiście rozbudowie i modernizacji instytucji kultury:  •  Muzeum Ziemi Lubuskiej

  •  Lubuskiego Teatru

  •  Filharmonii Zielonogórskiej


  


Pracuję w zielonogórskiej redakcji Gazety Lubuskiej od 1990 roku. Na studiach (filologia polska na Wyższej Szkole Pedagogicznej w Zielonej Górze) działałem w formacjach Zielonogórskiego Zagłębia Kabaretowego (m.in. Drugi Garnitur, Teatr Absurdu ŻŻŻŻŻ). Dawne dzieje, ale... do dziś życie lubię brać z humorem. W Gazecie Lubuskiej zajmuję się tym, co trzeba. Byłem m.in. szefem działów kultury, kultury i oświaty, społecznego... Od 2020 roku pracuję na stanowisku wydawcy online.


Szczególnie lubię ogarniać żywioł kulturalny (nie do ogarnięcia zresztą...) - z aparatem czy z kamerą spotkacie mnie zarówno w rockowym klubie jak też w filharmonii. Uwielbiam chować się w kinowej sali (bez kamery...).


Moje zainteresowania: film, kino, muzyka, teatr, książka, kabaret, historia. 

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.