Gabriela Bogaczyk

Lubelskie szpitale spadają w rankingu. Najlepsza Biała Podlaska, szpital przy Kraśnickiej poza pierwszą setką

Szpital wojewódzki przy al. Kraśnickiej w Lublinie rok wcześniej był na 63 pozycji, tym razem nie zmieścił się w pierwszej setce Fot. Małgorzata Genca/archiwum Szpital wojewódzki przy al. Kraśnickiej w Lublinie rok wcześniej był na 63 pozycji, tym razem nie zmieścił się w pierwszej setce
Gabriela Bogaczyk

Z pierwszego na trzecie miejsce spadł szpital w Białej Podlaskiej. Szpital w Zamościu znalazł się na dwunastej pozycji, a rok wcześniej zajmował siódme miejsce. Z pierwszej setki wypadł wojewódzki szpital przy Kraśnickiej.

Ranking „Bezpieczny Szpital" przygotowuje co roku Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia, jednostki podległej Ministerstwu Zdrowia. Najważniejszą kategorią jest tzw. złota setka, czyli lista stu najlepszych szpitali zabiegowych, wielospecjalistycznych i onkologicznych w Polsce. Ocenie poddawanych jest szereg kategorii, m.in.: zarządzanie, jakość opieki, komfort pobytu pacjenta. W szesnastej edycji do rankingu zgłosiły się 202 szpitale, w których odbywa się ok. 60 proc. wszystkich hospitalizacji w Polsce.

W zeszłym roku szpital wojewódzki w Białej Podlaskiej był pierwszy w Polsce. Teraz spadł na trzecie miejsce, utrzymując się jednak w krajowej czołówce.

Pozostało jeszcze 73% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Gabriela Bogaczyk

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.