Lubelszczyzna. Największa konferencja branży intermodalnej w Polsce już wkrótce

Czytaj dalej
MG

Lubelszczyzna. Największa konferencja branży intermodalnej w Polsce już wkrótce

MG

Rola kolejowych przejść granicznych dla funkcjonowania globalnych łańcuchów logistycznych oraz lokalnego rynku pracy będzie tematem konferencji „Kolejowe przejścia graniczne – klucz do eksportu i tranzytu”. Wydarzenie to odbędzie się w Janowie Podlaskim, Małaszewiczach i Terespolu.

Konferencja Kolejowe przejścia graniczne – klucz do eksportu i tranzytu” odbędzie się 20 — 22 października. Organizatorami wydarzenia są redakcja IntermodalNews.pl oraz fundacja ProKolej. Wydarzenie objęte zostało patronatem honorowym m.in. wojewody i marszałka województwa lubelskiego.

Uczestnicy konferencji będą mogli zobaczyć jak funkcjonuje kolejowe przejście graniczne oraz terminale przeładunkowe w rejonie Małaszewicz. Dyskusja w gronie profesjonalistów oraz prezentacja i doświadczeń oraz dynamicznych zmian otoczenia gospodarczego pozwoli na wskazanie potencjalnych scenariuszy rozwoju. Stanowiska, materiały i wnioski z konferencji będą miały wyraz praktyczny, ponieważ zostaną przekazane jako wkład w trwający proces przygotowania instrumentów wsparcia dla branży w ramach rozpoczynającej się nowej perspektywy budżetowej UE.

Rejon przeładunkowy Małaszewicze i terminale kolejowe zlokalizowane na tym obszarze to jeden z najważniejszych ośrodków gospodarczych w województwie lubelskim. Pod względem wolumenu ładunków transportowanych kolejowe przejście graniczne Brześć — Terespol jest porównywalne do Portu Gdynia. W najbliższych latach spółka Cargotor planuje wybudować w tym miejscu Park Logistyczny.

[polecane]22040523,22037969,22039733,22037143,22033009,22031637,1;POLECAMY:[/polecane]

MG

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.