Lublin: Wielkimi krokami zbliża się 11. edycja Chonabibe Festiwalu

Czytaj dalej
Fot. W. Żuk/materiały prasowe
Mateusz Kowalski

Lublin: Wielkimi krokami zbliża się 11. edycja Chonabibe Festiwalu

Mateusz Kowalski

W ostatni weekend sierpnia (26-27.08) odbędzie się jedenasta edycja Chonabibe Festiwalu - w tym roku zagrają m.in. Pezet, Mrozu, Szczyl, Paulina Przybysz.

Muzyka i dobór artystów to wizytówka Chonabibe Festiwalu - w tym roku, oprócz uznanych nazwisk, czyli Pezeta, Mroza, Smolastego, Pauliny Przybysz i Chonabibe, posłuchać będzie można również tych, którzy stosunkowo niedawno wkroczyli na ogólnopolską scenę urban: Szczyl, Kukon i Miętha.

- Od wielu lat staramy się łączyć i prezentować na naszej scenie artystów gatunku urban music. Obok głośnych nazwisk, pojawią się zawsze takie, które trzeba poznać. Mamy do tego nosa, to u nas jedne z pierwszych koncertów w karierze zagrali m.in. PRO8L3M, Mery Spolsky czy Otsochodzi - mówi dyrektor artystyczny wydarzenia, Hubert Pyrgies.

Festiwal odbywa się w lubelskiej Marinie nad Zalewem Zemborzyckim i jak zapewniają organizatorzy - charakteryzuje się nie tylko dobrą muzyką.

- Atmosfera wydarzenia od lat kojarzy się z latem, relaksem i uśmiechniętymi twarzami. Uczestnicy naszego Festiwalu lubią spędzać czas “ze swoimi”, przy muzyce i szamie, na świeżym powietrzu - mówi Krzysztof Szmydt, organizator festiwalu. - Nasze wydarzenie jest częścią obchodów Europejskiej Stolicy Młodzieży 2023, więc śmiało możemy powiedzieć, że jesteśmy Festiwalem dla młodych (też duchem) fanów miejskich brzmień - dodaje Szmydt.

Tegoroczny Chonabibe Festiwal odbędzie się 26-27 sierpnia. Bilety na wydarzenie możecie zakupić poprzez tę stronę.

Mateusz Kowalski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.