Lublin: Wielkimi krokami zbliża się 11. edycja Chonabibe Festiwalu

Czytaj dalej
Fot. W. Żuk/materiały prasowe
Mateusz Kowalski

Lublin: Wielkimi krokami zbliża się 11. edycja Chonabibe Festiwalu

Mateusz Kowalski

W ostatni weekend sierpnia (26-27.08) odbędzie się jedenasta edycja Chonabibe Festiwalu - w tym roku zagrają m.in. Pezet, Mrozu, Szczyl, Paulina Przybysz.

Muzyka i dobór artystów to wizytówka Chonabibe Festiwalu - w tym roku, oprócz uznanych nazwisk, czyli Pezeta, Mroza, Smolastego, Pauliny Przybysz i Chonabibe, posłuchać będzie można również tych, którzy stosunkowo niedawno wkroczyli na ogólnopolską scenę urban: Szczyl, Kukon i Miętha.

- Od wielu lat staramy się łączyć i prezentować na naszej scenie artystów gatunku urban music. Obok głośnych nazwisk, pojawią się zawsze takie, które trzeba poznać. Mamy do tego nosa, to u nas jedne z pierwszych koncertów w karierze zagrali m.in. PRO8L3M, Mery Spolsky czy Otsochodzi - mówi dyrektor artystyczny wydarzenia, Hubert Pyrgies.

Festiwal odbywa się w lubelskiej Marinie nad Zalewem Zemborzyckim i jak zapewniają organizatorzy - charakteryzuje się nie tylko dobrą muzyką.

- Atmosfera wydarzenia od lat kojarzy się z latem, relaksem i uśmiechniętymi twarzami. Uczestnicy naszego Festiwalu lubią spędzać czas “ze swoimi”, przy muzyce i szamie, na świeżym powietrzu - mówi Krzysztof Szmydt, organizator festiwalu. - Nasze wydarzenie jest częścią obchodów Europejskiej Stolicy Młodzieży 2023, więc śmiało możemy powiedzieć, że jesteśmy Festiwalem dla młodych (też duchem) fanów miejskich brzmień - dodaje Szmydt.

Tegoroczny Chonabibe Festiwal odbędzie się 26-27 sierpnia. Bilety na wydarzenie możecie zakupić poprzez tę stronę.

Mateusz Kowalski

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.