Ludzie w Witnicy od miesięcy piją brudną wodę?

Czytaj dalej
Fot. Pixabay
Jakub Pikulik

Ludzie w Witnicy od miesięcy piją brudną wodę?

Jakub Pikulik

Sanepid już we wrześniu zeszłego roku wydał nakaz gotowania wody przed spożyciem. Niektórzy twierdzą, że informacja do nich nie dotarła.

- Na stronie internetowej powiatowego sanepidu znalazłem informację, że od 17 września zeszłego roku do dnia dzisiejszego obowiązuje nakaz przegotowania wody przed spożyciem. Dlaczego mieszkańcy nie zostali o tym rzetelnie poinformowani od tylu miesięcy? - pytał na sesji rady miasta jeden z mieszkańców.

Powiatowy sanepid wydał taką decyzję, ponieważ w próbkach wody znaleziono zbyt dużą ilość mikroorganizmów. Woda nadaje się do celów gospodarczych i np. robienia prania, ale nie powinna bez wcześniejszego przegotowania dostać się do jamy ustnej człowieka.

- Przez pięć miesięcy byliśmy mamieni, że pijemy wodę zdatną do picia? - pytał mieszkaniec. Zaniepokoiło to też część witnickich radnych. - Nikt nie poinformował mnie, że woda jest niezdatna do picia. Tę wodę w szkołach piły dzieci, ludzie myli nią zęby - mówi Krystyna Wojkowska, która jest również lekarzem.

Jak sprawę tłumaczą Miejskie Zakłady Komunalne? Czy informacja o konieczności gotowania wody przed spożyciem faktycznie nie dotarła do mieszkańców? Co na to gmina? Przeczytasz o tym w „Kurierze Zachodnim” z 24 lutego. Aktualne wydanie tygodnika znajdziesz w kioskach i innych punktach sprzedaży.

Jakub Pikulik

Dziennikarzem "Gazety Lubuskiej" jestem od 2008 r. Niemal od początku moja praca w GL związana jest z działem internetowym. To obecnie najbardziej dynamicznie zmieniająca się dziedzina pracy dziennikarza. Zajmuję się sprawami całego regionu. Poruszam tematy społeczne, ekonomiczne i inne. Często przygotowuję materiały kryminalne, informacje dotyczące wypadków i głośnych akcji lubuskiej policji. Zajmuję się również sprawami dotyczącymi Kostrzyna nad Odrą i całego powiatu gorzowskiego.


A prywatnie? Mieszkam w podgorzowskiej Kłodawie. Interesuję się historią regionu. Uwielbiam górskie wycieczki piesze i rowerowe. Od kilku lat pasjonuję się też strzelectwem sportowym. 

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.