Mają swoje sposoby, aby zadbać o urodę, nawet w tak trudnych warunkach. Czy łatwo być kobietą za kratami?
Popularna piosenkarka Halina Mlynkova deklaruje tytułem swej nowej płyty: „Życia mi mało”. Dlatego zapytaliśmy ją o to, jak kiedyś żyło jej się w Krakowie i w Warszawie, a teraz - jak się żyje w czeskiej Pradze.
Jeszcze kilka lat temu wyobrażano sobie i powszechnie mówiono, że demokracja jest w stanie zagwarantować społeczeństwom pokój, czego dowodem miała być Europa, która po II wojnie światowej, przez dziesięciolecia zaznaje pokoju. Nie było to prawdą.
W krakowskim Muzeum Czartoryskich znajduje się mały sarkofag zawierający dwie części kości pierwszego króla Polski Bolesława Chrobrego. Jak się tu znalazły? Czy Bolesław Śmiały, który jak mówi legenda, zabił św. Stanisława, spoczął w podkrakowskim...
Religijność Polaków wymyka się prostemu opisowi. Ponad 80 procent z nas wierzy, że Bóg wysłuchuje modlitw, ale codziennie modli się tylko połowa. Tylko co 11. osoba wierzy głęboko. Niewierzących najwięcej jest wśród młodych.
W Białym Domu jest m.in. basen, sala kinowa i Gabinet Owalny, w którym zapadają najważniejsze dla Amerykanów decyzje.
Wiesław Kmieć od dwóch lat nie tankował samochodu. Jak to możliwe? Dzięki panelowi słonecznemu zamontowanemu na dachu jego tico. Skonstruował też ciągnik z części malucha, poloneza i fotela dentystycznego.
„Dlaczego tyle lat pani o tym nie mówiła?” albo „Co pani takiego robi, że mąż się tak zachowuje?”. Takie komentarze słyszą kobiety szukające pomocy. Raport NIK nie pozostawia złudzeń: jest ona niewystarczająca.
Wydaje się, że klamka zapadła - prokuratorzy podjęli decyzje o ekshumacji wszystkich ciał ofiar katastrofy smoleńskiej i na nic zdadzą się protesty tych rodzin, które ekshumacji nie chcą. Teraz na pierwszy plan wychodzą lekarze sądowi, których...
- Możemy tylko żałować, że nie powstało dzieło, które przynosiłoby Lublinowi chwałę - mówi prof. Lechosław Lameński, znany historyk sztuki o niezrealizowanych polichromiach z kościoła akademickiego KUL.
Nie jesteśmy typowymi kuratorami, którzy realizują projekt, a to, co się dzieje poza terminem, jest mało ważne - mówi Ryszard Kalinowski, tancerz, choreograf, współorganizator Międzynarodowych Spotkań Teatrów Tańca.
„Jestem mordercą” to filmowa opowieść o Zdzisławie Marchwickim. Mężczyzna został stracony za zabójstwo 14 kobiet. Jego kontrowersyjna historia rozgrzała społeczną wyobraźnię do czerwoności. Nie była zresztą jedyna.
W ciągu trzech lat będzie można zabić 410 bobrów żyjących na Lubelszczyźnie. Urząd od ochrony środowiska już pracuje nad odpowiednim dokumentem. Ekolodzy protestują i mówią, że po bobrach na muszce myśliwych znajdą się wilki i żubry.
Wszystko może się stać - to tytuł pierwszej płyty Alicji Majewskiej od 19 lat. Z tej okazji artystka opowiada nam o piosenkach i najważniejszych chwilach ze swej dotychczasowej kariery
Kiedy rak zżera po kolei twój żołądek, kości, płuca, wątrobę, masz do wyboru: albo pogodzić się ze śmiercią, albo z całych sił walczyć. Tomek Warzecha wybrał to drugie. I od sześciu lat nie odpuszcza. - Mam dla kogo żyć - mówi
„Piękno bez konserwantów”- sekrety dawnej urody zdradza Aleksandra Zaprutko-Janicka.
Kiedy Anna zwróciła uwagę Pedro, aby nie podglądał pań pod prysznicem, usłyszała, że ma się tym nie przejmować. Potem się przekonała, dlaczego jako jedna z nielicznych dostała osobny pokój. Więcej nie chce tam wracać.
- Nie niszczmy od razu wszystkiego po bliskiej osobie, nie wyrzucajmy zdjęć i ubrań. Niech przypominają miłe chwile - mówi ks. prof. Mirosław Kalinowski
Waldemar Malicki pamięta małe ogródki, i rabarbar na Kośminku. A także smak buraków cukrowych skradzionych z przyczepy. Pianista, współzałożyciel Filharmonii Dowcipu wspomina dziadka, który jeździł dwiema dorożkami, pewien dzień, gdy został...
Nakrętki znajdują się w każdym domu. Trwa moda na zbieranie ich w imię ekologii i pomagania innym. Sprawdzamy, czy ma to rzeczywiście sens. Jaką drogę musi przejść nakrętka, by pieniądze trafiły do potrzebujących?
Basia wie, że trzeba patrzeć na siebie całą, nie na to, czego brakuje. Jola się zbuntowała. Dla Krysi życie było wcześniej jak film. Danusia chciałaby zobaczyć, jak dorasta jej wnuczka.
Kilka siedzib, grono znanych absolwentów, wiele osiągnięć - tak można streścić historię I Liceum Ogólnokształcącego w Lublinie. Staszic to nie tylko nauka - przekonują uczniowie.
Wilhelm Hess chciał układać sobie życie w Kijowie i tam robić intratne interesy. Do przerwania podróży już w Lublinie zmusiła go choroba córki. Został na dłużej.
Niektórzy myślą, że jedzą samą zieleninę. Oni zapewniają, że nie głodują i czują się świetnie. Podobnie chcą wychować dzieci.
Magda Zawadzka, Basia z „Pana Wołodyjowskiego” i „Przygód pana Michała” - ekranizacji powieści Henryka Sienkiewicza odwiedziła Łódź. Okazją był obchodzony rok laureata nagrody Nobla
Przemoc domowa, nękanie czy stalking są karalne. Pokrzywdzeni powinni móc odizolować się od oprawców. Pomóc im może zakaz zbliżania się. Jednak sądy orzekają go niechętnie.
16-latek ze Swarzędza wyśle do stratosfery zrobioną przez siebie sondę badawczą.
Nieciekawe, prowadzone przez zawstydzone, nieprzygotowane nauczycielki, powielające mity, stereotypy i uprzedzenia - tak uczniowie często oceniają zajęcia wychowania do życia w rodzinie. W lubelskich liceach tzw. WDŻ to rzadkość. - Nie ma...
Kontrowersyjny pomysł dotyczący prac przy przebudowie placu Litewskiego.
W piątek wydawnictwo Czarne z małopolskiej wsi Wołowiec, w gminie Sękowa, obchodziło swoje 20. urodziny. Rozmowa z Moniką Sznajderman, jego założycielką i żoną Andrzeja Stasiuka
O takim debiucie może marzyć każdy. 24-letnia Michalina Łabacz z Suwałk na Festiwalu Filmowym w Gdyni dostała nagrodę. Jej rolę w „Wołyniu” chwalą krytycy. Określa się ją jako powiew świeżości
Lucyna Mirzyńska jest położną środowiskową z Krakowa, docenianą przez setki swoich podopiecznych. Została laureatką plebiscytu „Lekarz Małopolski”, organizowanego przez „Gazetę Krakowską”
Prezes Związku Ukraińców w Polsce Piotr Tyma obawia się negatywnych skutków filmu „Wołyń”. Według niego film może przyczynić się do antyukraińskich wystąpień
Mamy na wyciągnięcie ręki bogatą aptekę Pana Boga, a nie potrafimy jej docenić - mówi Zbigniew T. Nowak, autor książki „Sprawdzone sposoby na wzmocnienie odporności”
W Rallye Monte Carlo Historique rozstrzyga regularność jazdy. Niby to łatwe, ale spróbujcie utrzymać przeciętną 49,5 km/godz. na alpejskich dróżkach, na których rajdowy mistrz świata Sebastien Loeb w aucie WRC wygrywał odcinki specjalne osiągając...
CBA zabezpiecza komputer jednego z ważniejszych dyrektorów, a ABW prowadzi własne śledztwo.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2022 Polska Press Sp. z o.o.