Małgorzata Kożuchowska może być kochanką króla

Czytaj dalej
Fot. Lukasz Gdak
Paweł Gzyl

Małgorzata Kożuchowska może być kochanką króla

Paweł Gzyl

Ilona Łepkowska, sprawująca opiekę artystyczną nad scenarzystami „Korony królów”, oświadczyła, że chciałaby, aby w telenoweli zagrała gwiazda polskiego filmu - Małgorzata Kożuchowska.

Pojawienie się aktorki we wzbudzającym skrajne opinie serialu na pewno byłoby ogromną nobilitacją dla niskobudżetowej produkcji. Nic więc dziwnego, że Ilona Łepkowska mówi o tym pomyśle głośno. Kogo miałaby zagrać Kożuchowska, na razie jednak nie wiadomo.

- Jesteśmy w dużej mierze związani prawdą historyczną, więc musi to być postać wzięta z historii. Musiałaby być to postać pasująca do warunków, jakie ma Małgosia. Myślimy o drugim sezonie, w którym Kazimierz Wielki będzie dojrzalszym królem, będziemy musieli go postarzyć, być może wtedy znajdzie się dla niej rola - powiedziała w rozmowie z „Super Expressem” Łepkowska.

Pomocą dla scenarzystów może się tu okazać biografia Kazimierza Wielkiego. Jak przypadło na absolutnego władcę, w jego życiu nie brakowało romansów. W tej sytuacji Kożuchowska mogłaby się wcielić w postać jednej z jego kochanek.

- Małgosia wygląda fantastycznie, jest piękną kobietą, której czas się nie ima, ale mimo wszystko nasz obecny Kazimierz ma niecałe 30 lat... Więc to byłoby niewłaściwe, żeby grali parę. Jeśli postarzymy Kazimierza, być może z czasem będzie go grał inny aktor, to nie wykluczam, że zagrają kochanków - zakończyła Łepkowska.

Z dalszej części tekstu dowiesz się:

 • gdzie na pewno zobaczymy Małgorzatę Kożuchowską
 • jak rozpoczęła się kariera gwiazdy
 • kto zagra w najnowszym sezonie serialu, w którym gra
Pozostało jeszcze 58% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Paweł Gzyl

Dziennikarz Działu Kultura Gazety Krakowskiej i Dziennika Polskiego. Muzyka, film, książka. 


 


Moja kariera: 


Zaczynałem w drugiej połowie lat 80. w magazynie muzycznym "Non Stop", potem pisałem do kolejnych wydawnictw tego typu - "Rock & Roll" i "Music Globe". Na początku lat 90. zostałem dziennikarzem "Tygodnika Małopolska" wydawanego przez "Solidarność" w Krakowie. Potem pisałem do "Tygodnika AWS", który powstał w miejsce tegoż periodyku. 


Od 2001 roku piszę do "Dziennika Polskiego", a od 2011 - również do "Gazety Krakowskiej". Specjalizuję się w wywiadach z gwiazdami show-biznesu - piosenkarkami, aktorkami, prezenterkami telewizyjnymi. Zapowiadam koncerty i premiery filmowe, piszę recenzje płyt. 


Moją pasją jest nowoczesna muzyka elektroniczna. Piszę o niej do serwisu internetowego "Nowa Muzyka". 


 Moje teksty: 


https://plus.dziennikpolski24.pl/iza-krzan-zeby-pracowac-w-mediach-trzeba-miec-do-siebie-duzy-dystans/ar/c13-16795215


https://plus.dziennikpolski24.pl/piotr-adamczyk-roznorodnosc-rol-i-miejsc-w-ktorych-pracuje-daje-mi-najwieksze-spelnienie/ar/c13-16700659


https://plus.dziennikpolski24.pl/joanna-kulig-ludzie-czesto-wstydza-sie-tego-co-tak-naprawde-jest-ich-atutem/ar/c13-16647327


 

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.