Mali konstruktorzy do dzieła. Rodzice chętnie wam pomogą!

Czytaj dalej
Fot. Anna Klaman
Anna [email protected]

Mali konstruktorzy do dzieła. Rodzice chętnie wam pomogą!

Anna [email protected]

W tę sobotę i niedzielę atrakcyjnie zapowiadają się Dni Rytla. Program różnorodny, a Rytel przyciąga jak magnes także Wielkim Kanałem Brdy.

Impreza będzie na boisku sportowym i nad Wielkim Kanałem Brdy. Jednym z patronów medialnych jest „Gazeta Pomorska”.

Zachęcamy do weekendowego odpoczynku w Rytlu - atmosfera świetna, a jeżeli kogoś zmęczy nadmiar wrażeń - artystycznych, sportowych i innych, ten może wybrać się na spacer. Tak, na ten weekend koniecznie należy obrać kierunek na Rytel. To będą już XVI Dni Rytla. Tym razem pod hasłem „Z Baśką Kaszubską”.

Kaszubska gra karciana w gminie Czersk przeżywa renesans. Niedawno turniej był w Ośrodku Kultury w Czersku. Teraz będzie II Otwarty Turniej Baśki Kaszubskiej. Już w sobotę o godz. 15 w gościńcu „Jantar” początek zmagań.

Godzinę później zacznie się właściwa impreza dla wszystkich chętnych. Będzie piknik dziecięcy z grami i zabawami dla dzieci (mała scena). O godz. 18 oficjalne otwarcie imprezy (duża scena). Pół godziny później w koncercie wokalnym zaprezentują się na niej wychowankowie Ośrodka Kultury w Rytlu. O godz. 19.10 minirecital Sylwi Mazur z Ośrodka Kultury w Rytlu. O godz. 19.30 dowiemy się, kto najlepiej zagrał w Baśkę. Godz. 20 - koncert zespołu Rytel. pl z Ośrodka Kultury w Rytlu. O godz. 20.45 - konkurs, a o godz. 21 gwiazda wieczoru - zespół Rezerwat. Na godz. 23 zaplanowano dyskotekę pod gwiazdami.

To pierwszy dzień. Niedziela będzie nie tylko muzyczna, ale też jak to w Rytlu - w pięknych okolicznościach przyrody - bardziej rekreacyjna.

Do godz. 15 należy kierować się na kąpielisko nad Wielkim Kanałem Brdy. O godz. 11 - piłka plażowa, o godz. 14 - wyścigi kajakowe o puchar burmistrza Czerska, o godz. 15 - konkurs pływania „na byle czym”.

O godz. 16 wszyscy znów spotykają się na boisku sportowym, z dużej sceny znów padnie hasło do zabawy. O godz. 17 - koncert Shazzy. Na godz. 18 zaplanowano ogłoszenie wyników konkursów i wręczenie nagród. Godz. 19 - koncert didżej Kuba, godz. - dyskoteka disco.

XVI Dni Rytla zapowiadają się imponująco.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.