Maluchy kończą rok i uczą się angielskiego

Czytaj dalej
Fot. Andrzej Zgiet
Katarzyna [email protected]

Maluchy kończą rok i uczą się angielskiego

Katarzyna [email protected]

Podczas spotkań z rodzicami rozdawane są specjalne programy do nauczania języka angielskiego. Projekt „Dwujęzyczne dzieci” obejmie wszystkie maluchy urodzone w 2014 roku. Pakiety, które składają się z płyty i książeczki finansowane są z budżetu gminy Nowa Wieś Wielka.

Pierwsze spotkanie odbyło się pod koniec stycznia w Przedszkolu Samorządowym „Jarzębinka” w Brzozie.

- Wysyłaliśmy zaproszenia do rodzin, które są uprawnione do udziału w projekcie - mówi Grażyna Weselska, dyrektor przedszkola. - Przyszli na nie rodzice 18 dzieci, które skończyły rok. Na pewno jeszcze kilka takich spotkań zorganizujemy, aby pozostali mogli również wziąć w nich udział.

Przedszkole „Stokrotka”, które znajduje się w Nowej Wsi Wielkiej zaprasza rodziców 13 lutego. - Również wysłaliśmy powiadomienia do jego adresatów - opowiada Iwona Moskal, dyrektor „Stokrotki”. - Wyjaśnimy, na czym polega program i jak go wprowadzić w domu. Odbędą się również różne zabawy. Chodzi o to, aby już najmłodsze pociechy osłuchiwały się z językiem angielskim.

Program „Dwujęzyczne dzieci” obejmuje też edukację przedszkolną. Zarówno w „Jarzębince”, jak i w „Stokrotce” dzieci w wieku od trzech do pięciu lat uczą się języka angielskiego. - Płyty z książeczką mogą wypożyczać rodzice naszych podopiecznych - wyjaśnia Weselska. - Zawierają piosenki, wierszyki i rymowanki w języku obcym. Co ciekawe, aby korzystać z materiałów nie trzeba znać angielskiego.

Przedszkolaki mają lekcje języka obcego dwa razy w tygodniu po 30 minut.

Katarzyna [email protected]

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.