Mały krok ku obwodnicy, ale droga jeszcze daleka

Czytaj dalej
Fot. Piotr Krzyżanowski
Filip Pobihuszka

Mały krok ku obwodnicy, ale droga jeszcze daleka

Filip Pobihuszka

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zapowiada prace nad dokumentacją konieczną do powstania obwodnicy Głogowa.

Na biurko prezydenta wpłynęło pismo od Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, dotyczące budowy obwodnicy Głogowa w ciągu krajowej „dwunastki”.

Jak czytamy w dokumencie, wrocławski oddział GDDKiA „planuje przygotowanie postępowania przetargowego” w celu wyłonienia wykonawcy, który opracowałby „Studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowe z materiałami do uzyskania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach na realizację zadania”.

Krajowa „dwunastka” przecinająca miasto to od dawna bolączka zarówno kierowców, jak i mieszkańców Głogowa

W dalszej części pisma dyrekcja zwraca się z prośbą o współpracę w ramach prac przygotowawczych na dokumentację projektową, uwzględnienie powyższych informacji w kontekście planowanych inwestycji oraz przekazanie wszelkich informacji o posiadanych urządzeniach i sieciach znajdujących się w wspomnianych w piśmie wariantach przebiegu obwodnicy.

- GDDKiA informuje nas także, że prace projektowe rozpoczną się po zapewnieniu finansowania inwestycji. Przypomnę, że 11 lutego 2014 podpisany został list intencyjny w sprawie deklaracji współpracy i udziału we współfinansowaniu prac przygotowawczych, czyli przy dokumentacji projektowej. List podpisało 12 podmiotów, w tym Głogów. Choć jako przedstawiciel miasta podpis pod deklaracją złożył mój poprzednik, a ja jeszcze jako starosta głogowski - to podtrzymuję chęć współpracy i współfinansowania dokumentacji - mówi prezydent Głogowa Rafael Rokaszewicz.

Filip Pobihuszka

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.