Natalia Dyjas-Szatkowska

Marcin Pabierowski: walkę ze smogiem w Zielonej Górze zacznijmy od... edukacji w szkołach

- Dbanie o środowisko powinno być stałym punktem edukacji- mówi radny Marcin Pabierowski Fot. archiwum - Dbanie o środowisko powinno być stałym punktem edukacji- mówi radny Marcin Pabierowski
Natalia Dyjas-Szatkowska

W ostatnich miesiącach pomysłów na walkę z zanieczyszczeniem powietrza jest sporo. Może oprócz niwelowania skutków powinniśmy postawić też na naukę dbania o środowisko? I to już od najmłodszych lat?

- Wieczorami na Jędrzychowie smog aż gryzie w gardło - denerwuje się nasz stały Czytelnik (woli pozostać anonimowy). - Dym jest taki, że trudno dociec, kto pali byle czym w piecu. A człowiek potem tym samym powietrzem musi oddychać.

- Dramat jest na al. Słowackiego, na Wąskiej - dodaje pani Krystyna z os. Morelowego. - Wieczorem zapach jest nie do wytrzymania. Ani mieszkania wywietrzyć, ani wyjść na spacer z psem. Koszmar!

Jakie mamy pomysły na walkę ze smogiem w Zielonej Górze? 

Pozostało jeszcze 80% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Natalia Dyjas-Szatkowska

Dzień dobry! Nazywam się Natalia Dyjas-Szatkowska i jestem rodowitą zielonogórzanką. Pracuję w "Gazecie Lubuskiej" od 2016 roku. I choć z wykształcenia jestem filologiem polskim i teatrologiem, to swoją pracę zawodową związałam właśnie z mediami. 


W obszarze moich działań znajdują się:  • problemy i sprawy Zielonej Góry,

 • kwestie, które poruszają mieszkańców powiatu zielonogórskiego.


Ważne są dla mnie codzienne problemy mieszkańcówsprawy społeczne i kulturalne naszego regionu. Nie jest mi obojętny los zwierzaków i często piszę o nich na naszych łamach. Lubię spotkania z ludźmi i to właśnie nasi Czytelnicy są dla mnie wielką inspiracją. To oni podpowiadają, czym warto się zająć, co ich boli, denerwuje, ale i cieszy. 


Zawsze lubiłam rozmawiać z ludźmi. Jako osoba, która pracowała z nimi podczas organizacji różnych wydarzeń kulturalnych i festiwali, zrozumiałam, że to właśnie człowiek i jego historia są dla mnie najważniejsze. To więc chyba nie przypadek, że zaczęłam pracę w dziennikarstwie... 


W wolnych chwilach (jeśli jakaś się znajdzie... :)) nałogowo pochłaniam książki (kryminałom mówię nie, ale mocno kibicuję nowej, polskiej prozie) i z aparatem poznaję nasze piękne województwo lubuskie. Chętnie dzielę się urodą regionu na łamach "Gazety Lubuskiej" i portalu "Nasze Miasto". Nie boję się też pokazywać, co jeszcze mogłoby się tutaj zmienić. I to właśnie przynosi mi największą satysfakcję w pracy. Gdy uda się choć trochę ulepszyć otaczającą nas rzeczywistość. 


Czy w Twojej okolicy dzieje się coś ważnego? Masz sprawę, która Twoim zdaniem powinna zostać opisana w naszej gazecie? A może masz jakiś kłopot, który należy rozwiązać? Śmiało! Skontaktuj się ze mną, postaram się zająć danym tematem.


Kontakt do mnie: natalia.dyjas@polskapress.pl


Telefon: 68 324 88 44 lub: 510 026 978.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.