Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Martin Tingvall: Najważniejsze jest robić swoje i wypracować własne brzmienie [ROZMOWA]

Czytaj dalej
Fot. Era Jazzu
Marek Zaradniak

Martin Tingvall: Najważniejsze jest robić swoje i wypracować własne brzmienie [ROZMOWA]

Marek Zaradniak

z Martinem Tingvallem, pianistą, liderem Tingvall Trio rozmawiamy o historii zespołu, inspiracjach, kontaktach z Polską i graniu z młodymi muzykami.

Już w czwartek wystąpicie w Poznaniu na Era Jazzu Aquanet Jazz Festival. Czy to będzie pierwsza wizyta w Polsce jako tria?
Nie. Graliśmy już w Warszawie, w Gdyni, w Lublinie i w Bielsku-Białej. Będzie to nasza pierwsza wizyta w Poznaniu i bardzo się cieszymy.

Zagracie z młodym polskim wirtuozem harmonijki ustnej Kacprem Smolińskim. Dlaczego zdecydowaliście się na wspólne granie z nim?
Taką propozycję otrzymaliśmy od organizatora festiwalu. To niezwykle podniecające. Nie wiadomo co się zdarzy.

Odniosłeś sukces. Czy masz jakieś przesłanie dla młodych muzyków?
Róbcie swoje. Starajcie się mieć własne brzmienie.

Pianista Martin Tingvall to lider cenionego w Eiropie tria jazzowego. Usłyszymy je w czwartek w Sali Wielkiej CK Zamek
Era Jazzu Tingvall Trio

Skoro to nie jest wasza pierwsza wizyta w Polsce czy interesujesz się polskim jazzem?
Tak. Macie wiele wspaniałych zespołów i znakomitych muzyków. W 1996 roku podczas mojego pierwszego pobytu w Polsce w Koszalinie po koncercie wzięliśmy udział w jam session. Młody chłopak zapytał wtedy czy może z nami zagrać. Okazało, że był to znany dziś pianista Marcin Wasilewski ze swym trio. Graliśmy razem. To było coś fantastycznego.

Pozostało jeszcze 62% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące wycofania zgody znajdziesz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Marek Zaradniak

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.kurierlubelski.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2018 Polska Press Sp. z o.o.