Dominik Fijałkowski

Miejskie ciepło z ZEC w Inowrocławiu sposobem na walkę z trującym smogiem

Inowrocławski Zakład Energetyki Cieplnej może pochwalić się certyfikatem "No Smog" Fot. www.zec.inowroclaw.pl Inowrocławski Zakład Energetyki Cieplnej może pochwalić się certyfikatem "No Smog"
Dominik Fijałkowski

Inowrocławski Zakład Energetyki Cieplnej może pochwalić się certyfikatem „No Smog”. To efekt podejmowanych w tej firmie od kilku lat konkretnych działań antysmogowych.

- Sprawiają one, że dziś większość inowrocławian korzysta już bezpiecznego i ekologicznego ciepła systemowego - informują przedstawiciele ZEC.

Specjaliści z inowrocławskiej ciepłowni tłumaczą równocześnie skąd bierze się smog. Jest on efektem mieszania się powietrza ze spalinami przy bezwietrznej pogodzie i dużej wilgotności.

- Dziś większość inowrocławian korzysta już bezpiecznego i ekologicznego ciepła systemowego - informują przedstawiciele ZEC.

Więcej czytaj w pełnej wersji artykułu. 

Pozostało jeszcze 79% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Dominik Fijałkowski

Od 1992 roku jestem dziennikarzem "Gazety Pomorskiej" w Inowrocławiu. Piszę o wszystkim, co dzieje się w Inowrocławiu, a głównie o tym co "piszczy" w miejscowym ratuszu. Opisuję też wydarzenia, które dzieją się w pozostałych miastach i gminach powiatu inowrocławskiego. Fotografuję imprezy sportowe, kulturalne, turystyczne... A zdjęcia z tych imprez zamieszczam na www.pomorska.pl i na www.inowroclaw.naszemiasto.pl. Prywatnie..., lubię dłuuuugie wyprawy rowerowe. I te krótsze też. Należę do Nadgoplańskiego Oddziału PTTK w Kruszwicy i Klubu Turystyki Rowerowej "Goplanie".

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.