Piotr Nowak

Mieszkańcy chcą budować mosty, ale kasy brak

Most pontonowy na Bugu - to znak rozpoznawczy Europejskich Dni Dobrosąsiedztwa. Organizatorzy oczekują wsparcia Fot. archiwum Most pontonowy na Bugu - to znak rozpoznawczy Europejskich Dni Dobrosąsiedztwa. Organizatorzy oczekują wsparcia
Piotr Nowak

Około 40 tysięcy Polaków, Ukraińców i gości z innych krajów bierze każdego roku udział w Europejskich Dniach Dobrosąsiedztwa. Tym razem impreza w jednej z gmin stanęła pod znakiem zapytania.

Europejskie Dni Dobrosąsiedztwa od wielu lat odbywają się w trzech gminach województwa lubelskiego: w Woli Uhruskiej, Mircze i Ulhówek. W tym roku władze Woli Uhruskiej stwierdziły, że nie są w stanie znów unieść kosztów finansowania imprezy. Budowa mostu, poprawa infrastruktury w pasie nadgranicznym - to dla nich za dużo. - Jesteśmy zniechęceni. Ponosimy duży wysiłek organizacyjny i finansowy, ale nie możemy przekonać administracji rządowej do budowy stałego przejścia granicznego - skarży się Jan Łukasik, wójt Woli Uhruskiej.

W artykule piszemy o Europejskich Dniach Dobrosąsiedztwa. To największa impreza w gminie. Przyjeżdża na nią ok. 3 tys. osób, wśród nich goście z całego świata.

Pozostało jeszcze 84% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Piotr Nowak

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.