Mieszkanie+ w Wielkopolsce: Są wstępne lokalizacje, ale na razie więcej rozmów, niż konkretnych działań

Czytaj dalej
Fot. Piotr Smoliński
Mikołaj Woźniak

Mieszkanie+ w Wielkopolsce: Są wstępne lokalizacje, ale na razie więcej rozmów, niż konkretnych działań

Mikołaj Woźniak

Regularnie powraca temat realizacji rządowego programu Mieszkanie Plus w Wielkopolsce. Tym razem stało się tak za sprawą interpelacji Bartłomieja Wróblewskiego posła PiS. W odpowiedzi Ministerstwa Rozwoju znajdziemy konkretne ulice w Poznaniu, przy których miałyby powstać nowe mieszkania. Wiadomo też, że jedna umowa z deweloperem jest już podpisana. Jak sytuacja prezentuje się w innych miastach województwa?

"Czy możliwe jest skorzystanie przez mieszkańców Poznania z programu [Mieszkanie Plus - dop. red.] na terenie Poznania bądź najbliższych okolic?" - od takiego pytania swoją interpelację rozpoczął Bartłomiej Wróblewski, poznański poseł PiS. Później pytał także od kogo i czego zależy realizacja programu w Poznaniu i co mogą zrobić zainteresowani mieszkańcy. Poseł zaznaczył, że interpelację składa na prośbę poznaniaków, którzy się do niego zgłosili.

Pozostało jeszcze 76% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Mikołaj Woźniak

Piszę przede wszystkim o polityce - na bieżąco monitoruję pracę posłów i senatorów z Wielkopolski, a także to jakie projekty ustaw trafiają do Sejmu. Zajmuję się również drogami - przede wszystkim planami budowy nowych dróg ekspresowych i krajowych, z których będą mogli korzystać mieszkańcy Wielkopolski. Zdarza mi się pisać także teksty interwencyjne, opisywać ludzkie historie, czy problemy przyszłych mieszkańców z opóźnionymi inwestycjami deweloperskimi. Staram się być na bieżąco z tym co się dzieje i poszukiwać tematów z naprawdę różnych dziedzin. Z "Głosem" jestem związany od czerwca 2015 r., czyli tak naprawdę od momentu... skończenia liceum.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.