Jacek Wójcik

Młodzi pływacy walczyli o tytuły mistrzów Kołobrzegu

Czołowe pływaczki z kat. 15-16 lat w stylu dowolnym. W środku zwyciężczyni Weronika Mrożek Fot. MKP Kołobrzeg Czołowe pływaczki z kat. 15-16 lat w stylu dowolnym. W środku zwyciężczyni Weronika Mrożek
Jacek Wójcik

Po raz jedenasty przeprowadzone zostały Mistrzostwa Kołobrzegu w pływaniu. Dwudniowe zawody odbyły się z udziałem blisko 300 zawodników z 16 klubów. Na starcie nie zabrakło wychowanków klubów pływackich z powiatu. W rankingu medalowym zwyciężył Znicz Koszalin - 64 medale (22 złote, 23 srebrne, 19 brązowych). Niewiele gorszy był drugi w klasyfikacji MKP Kołobrzeg - 56 medali (21-19-16). Po 15 razy stawali na podium zawodnicy klubów z Ustronia Morskiego - PiR i Sokoła. Dziesięć medali zdobyli wychowankowie Szkółki Pływackiej Depka, a jeden z klubu Shark Kołobrzeg.

W kategorii dziewcząt 10-letnich najlepsze wyniki uzyskały Oliwia Surdyk i Aleksandra Windorpska (obie Sokół). Wśród 11-latek trzeci wynik punktowy miała Patrycja Dojka (PiR). W gronie 13-latek trzeci najlepszy wynik uzyskała Julia Hubert (MKP), w 14-latkach drugi Zuzanna Pytloch (Sokół). W kategorii 15-16 lat najlepsze wyniki należały do pływaczek MKP - Weroniki Mrożek, Gabrieli Ławry-nowicz i Małgorzaty Mielcarek. Wśród chłopców najlepszym zawodnikiem w kat. 13-latków został Maciej Borek. W grupie wiekowej 15-16 lat drugi wynik miał Antoni Żurowicz, a trzeci wśród 12-latków Aleksander Pujanek (wszyscy MKP).

Pozostało jeszcze 72% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Jacek Wójcik

W dziale sportowym Głosu Koszalińskiego pracuję od prawie 30. lat. Od ponad dziesięciu także z aparatem fotograficznym w ręku. 


 


Sport w wydaniu lokalnym to bez cienia wątpliwości jedna z moich pasji. Nie tylko te najpopularniejsze dyscypliny, jak piłka nożna czy koszykówka. Lekkoatletyka, kolarstwo, snooker - to dyscypliny które mogą oglądać godzinami. 


 


Wolny czas lubię spędzić z książką (szerokie spektrum - historyczne, fantastyka, biografie, kryminał też), przy ciekawym filmie/serialu albo w wirtualnym świecie gier komputerowych. Muzyka - elektroniczna (na czele z nieodżałowanym Vangelisem), filmowa (z równie nieodżałowanym Ennio Morricone), rock (tak do końca lat 80.). Urlop najlepiej w miejscu, w którym nigdy wcześniej nie byłem  

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.