Łukasz Koleśnik

Modernizacja fary w Gubinie za droga. Trzeba podzielić inwestycję na części

Modernizacja fary w Gubinie za droga. Trzeba podzielić inwestycję na części Fot. Archiwum
Łukasz Koleśnik

Koncepcja odbudowy fary pojawiła się trzy lata temu. Do jej realizacji wciąż daleko. Urząd zastanawia się nad podzieleniem inwestycji na etapy.

Wiele razy powtarzano już, że modernizacja kościoła farnego jest bardzo droga. - Wszystko gotowe. Potrzebujemy tylko 40 mln zł - mówił kilkakrotnie burmistrz Bartłomiej Bartczak.

Problem w tym, że takich pieniędzy Gubin nie ma, a z zewnątrz zdobyć taką kwotę naprawdę trudno. - Zastanawiamy się co z tym zrobić i jednym z najnowszych pomysłów jest podzielenie inwestycji na etapy. Przy 40-milionowym zadaniu nie wystarczyłoby pieniędzy na wkład własny. Zgłosiliśmy się do firmy projektowej, która przygotowała koncepcję fary i poprosiliśmy o wydzielenia poszczególnych zadań, kosztujących od 10 do 12 milionów zł - wyjaśnia Bartczak. Burmistrz dodaje jednak, że są obecnie ważniejsze sprawy w Gubinie. - Jedną z nich jest wybudowanie ronda oraz remonty dróg w Gubinie, które planujemy wraz z powiatem i województwem. Kolejnym jest hala sportowa. Najpierw trzeba się tym zająć - podkreśla.

Łukasz Koleśnik

Co robię?


Żadna tematyka mnie nie odstrasza. Biznes, polityka, sport, reportaże, fotoreportaże, relacje, newsy, historia. Dzięki temu też pogłębiam swoją wiedzę i doskonalę swoje umiejętności.


Największą satysfakcję z pracy mam wtedy, kiedy w jakiś sposób mogę pomóc. Dlatego często opisuję ludzi z problemami, chorych i potrzebujących oraz zachęcam do pomocy. I kiedy uda się pomóc nawet w najmniejszym stopniu, to jest plus. 


Działam głównie na terenie powiatu krośnieńskiego. Obecnie trzymam rękę na pulsie, jeśli chodzi o poszczególne inwestycje w regionie, jak chociażby przygotowywane podniesienie zabytkowego mostu w Krośnie Odrzańskim (Czy zabytkowy most w Krośnie Odrzańskim zostanie podniesiony w tym roku? To coraz mniej prawdopodobne), przyglądam się rozwojowi szpitala w regionie (Zachodnie Centrum Medyczne w końcu kupiło nowy rentgen do szpitala. Budynek w Gubinie doczeka się termomodernizacji).


Jak trafiłem do Gazety Lubuskiej?


W Gazecie Lubuskiej jestem zatrudniony od kwietnia 2015 roku. Wcześniej też pracowałem jak dziennikarz, głównie na terenie Gubina i okolic. Tam stawiałem też swoje pierwsze kroki w zawodzie, poznałem podstawy, złapałem kontakty.


Początkowo nie łączyłem swojej przyszłości z dziennikarstwem. Myślałem o informatyce albo aktorstwie (wiem, spory rozstrzał ;) ). Ostatecznie trafiłem jednak na studia do Wrocławia, gdzie studiowałem na kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna. Poszczęściło mi się i po studiach zacząłem pracę w zawodzie oraz trwam w nim do dziś.


O mnie


Jestem miłośnikiem piłki nożnej oraz koszykówki. Od lat zapalony kibic Borussii Dortmund. Łatwo się domyślić, że w wolnym czasie lubię oglądać mecze, ale nie tylko. Czytam książki. Głównie kryminały lub biografie. Kinomaniak. Oglądam filmy (fan Gwiezdnych Wojen, ale tych starych) i seriale (za dużo by wymieniać). Lubię czasem pobiegać (za rzadko, co po mnie widać ;) ). Tak w skrócie. To tyle :)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.