Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Artur Drożdżak

Mordercy Jaroszewiczów, czyli kulisy wpadki gangu karateków

Dwóch podejrzanych przyznało się do zabójstwa i ujawniło nieznane do tej pory fakty Fot. Anna Kaczmarz Dwóch podejrzanych przyznało się do zabójstwa i ujawniło nieznane do tej pory fakty
Artur Drożdżak

Syn otworzył drzwi willi w Aninie pod Warszawą i powoli wszedł do środka. Niepokoił się, co się dzieje, bo od dwóch dni rodzice nie odbierali telefonów. Zauważył krew na podłodze. Po chwili znalazł martwego ojca, byłego premiera Piotra Jaroszewicza. W łazience leżała zastrzelona matka - Alicja Solska-Jaroszewicz. Było to 1 września 1992 roku. Tajemnica tej podwójnej zbrodni wyszła na jaw ćwierć wieku później, i to w Krakowie.

Od stycznia 2017 roku Prokuratura Okręgowa w Krakowie prowadziła postępowanie dotyczące uprowadzenia 10-letniego Kamila. Rodzice zapłacili za jego uwolnienie 100 tysięcy euro okupu i chłopak został wypuszczony po pięciu dniach udręki.

Ujęcie przestępcy, który tego dokonał, nie było proste.

Kraków. Porywacz dziecka

Bogusław K. grał ostro. Miał zagłuszarkę, by kamery miejskiego monitoringu nie rejestrowały jego wizerunku. Zmieniał telefony i podsuwał fałszywe ślady krakowskim śledczym.

Pod auta, którymi przewoził porwanego chłopca, podłożył dwie bomby, by zniszczyć ważne dowody. Na szczęście ładunki nie eksplodowały, bo z powodu sporego mrozu nie zadział zegar z ustawioną już godziną eksplozji.

Porywacz założył też podsłuch... na policji. Przez pewien czas podsłuchiwał członków grupy, która go ścigała od wielu tygodni. Wpadł po kilku miesiącach. Jego wizerunek przypadkowo zarejestrowała jedna z kamer na ulicy.

Po wpadce okazało się, że 20 lat temu już miał na koncie po-rwanie w Krakowie. Kobietę, żonę majętnego biznesmena, uwolnił po zapłaceniu 100 tys. dolarów okupu.

Po odbyciu za to kary 7 lat więzienia wyszedł na wolność i zniknął bez śladu. W sekrecie przygotowywał się do kolejnych porwań i je realizował.

Czytaj więcej:

 • Został celowo zabity czy zmarł przypadkowo?
 • Śledczy póki co informują, że w tej sprawie nie wykluczają postawienia kolejnych zarzutów „o równie poważnym charakterze”. Jakich?
Pozostało jeszcze 76% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące wycofania zgody znajdziesz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Artur Drożdżak

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.kurierlubelski.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2018 Polska Press Sp. z o.o.