Muppet Lena ma sprawić, że w szkole będzie łatwiej

Czytaj dalej
Fot. Krzysztof Kapi
Wojciech Tatara

Muppet Lena ma sprawić, że w szkole będzie łatwiej

Wojciech Tatara

Innowacyjna metoda nauczania znana w Europie Zachodniej i USA zostanie wprowadzona na Podkarpaciu. Pedagodzy już uczą się posługiwać tzw. muppetem.

Zespół szkolno-przedszkolny w Mechowcu prowadzony przez Stowarzyszenie „Nasza szansa” wprowadza nową metodę nauczania, mało znaną w naszym kraju. Nauczycieli mają wspierać lalki teatralne tzw. muppety.

Wczoraj w szkole odbyły się warsztaty dla nauczycieli połączone z pokazową lekcją. Lalki będą wykorzystywana w nauczeniu przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Zajęcia prowadziła dr Katarzyna Król z Państwowej Wyższej Szkoły Techniczno Ekonomicznej w Jarosławiu.

- W Polsce metoda z wykorzystaniem lalki teatralnej, pacynki, dopiero raczkuje, aczkolwiek w wielu krajach jest to bardzo popularne i wykorzystywane w wielu szkołach. Dzieci łatwiej się otwierają, szukają odpowiedzi na postawione pytania, lalka przełamuje strach i stres u najmłodszych uczniów. Badania dowodzą, że dzieci w przedszkolu i we wczesnych klasach szkoły podstawowej taką lalkę traktują jak dodatkową osobę. Edukacja połączona z zabawą wzbudza zainteresowanie ucznia i przynosi duże efekty - mówi dr Katarzyna Król zajmująca się pedagogiką wczesnoszkolną.

Dyrektor szkoły Magdalena Mac zapewnia, że metoda będzie wykorzystywana w nauce języków obcych.

- Nauczyciele przejdą szkolenie, jak posługiwać się lalkami, bo chcemy jak najszybciej wprowadzić metodę. W przyszłym roku w przedszkolu dzieci przez połowę dnia będą mówić po francusku, aby od najmłodszych lata zaznajomić ich z językiem obcym - zapowiada.

Wojciech Tatara

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.