Myśl globalnie, kupuj lokalnie - byle rozsądnie, bez plastiku i nie na zapas

Czytaj dalej
Fot. Dariusz Bloch
Sławomir Bobbe

Myśl globalnie, kupuj lokalnie - byle rozsądnie, bez plastiku i nie na zapas

Sławomir Bobbe

Weź swoje torby i pojemniki i zapakuj produkty albo kup taniej to, co ma krótki termin przydatności do spożycia - proponują sieci handlowe.

Duże sieci handlowe chcą pokazać, że marnowanie żywności i produkcja odpadów nie jest ich domeną. Jednak robić zakupy z głową i ograniczać wyrzucanie śmieci może przecież każdy. Zero waste to pewien styl życia, który zakłada maksymalne ograniczenie odpadów, wykorzystywanie wszystkiego możliwie wiele razy i brak marnowania jedzenia. Modę na zero waste wykorzystują sieci handlowe, które same są dostarczycielami ton śmieci i innych odpadów. Dzięki zmianie ich nastawiania można produkty kupować śmiecąc mniej i płacąc mniej.

Przeczytaj dalszą część

Pozostało jeszcze 83% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Sławomir Bobbe

"Demokracja to rządy brutali temperowane przez dziennikarzy" - mówił Ralph Waldo Emerson, dlatego najbardziej interesują mnie tematy polityczne i samorządowe. Jestem Bydgoszczaninem i pasjonują mnie wszystkie wydarzenia związane z moim miastem. Przygotowuję materiały z zakresu biznesu, ekonomii, przedsiębiorczości, rynku pracy, gospodarki komunalnej, ekologii i ochrony środowiska. Współpracuję także z wydawcami serwisów centralnych - regiodom.pl i regiopraca.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.