Na drugim końcu świata połączył ich teatr

Czytaj dalej
Fot. Anna Kurkiewicz
Daniel Harasim

Na drugim końcu świata połączył ich teatr

Daniel Harasim

Mieszkają w USA. Wszyscy troje są w jakiś sposób związani z naszym regionem. Choć nie wiedzieli o swoim istnieniu, to połączyła ich sztuka. Bartosz Dębicki, Staś Wronka i Karolina Keach chcą opowiadać o ważnych sprawach. Na deskach teatru wspólnie zaprezentują historię z „Dziennika Anny Frank”. Premiera za niecały miesiąc.

To ostatnia adaptacja „Dziennika...”. Koncentruje się na relacjach między ludźmi, nakreśla obraz holocaustu. Przedstawia ludzką tragedię - opowiada Bartosz. A właściwie Bart, bo takiej wersji swojego imienia używa w karierze scenicznej. Do USA wyjechał ponad 10 lat temu. Pochodzi z Lublina. Jego tata, Ryszard, jest profesorem na UMCS. Bart poszedł w ślady ojca i również pracuje na uniwersytecie, tylko że w Towson w stanie Maryland.

Jego pasją i drugą życiową ścieżką jest aktorstwo. W artystycznym CV ma role w 12 sztukach, siedmiu filmach lub serialach telewizyjnych i siedmiu produkcjach kinowych. Zagrał m.in. drobną rolę w słynnym serialu House of Cards z Kevinem Spacey’m, wystąpił również w telewizyjnej kampanii reklamowej demokratów przed wyborami prezydenckimi w 2016 roku.

Pozostało jeszcze 80% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Daniel Harasim

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.