Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Na górkach czechowskich powstanie Górka Chomików

Czytaj dalej
Artykuł sponsorowany

Na górkach czechowskich powstanie Górka Chomików

Artykuł sponsorowany

Na dawnym poligonie mają funkcjonować cztery place zabaw. Największy będzie miał 6,2 tys. metrów kwadratowych, najmniejszy, o nazwie Górka Chomików - ponad 200. Staną na nim wykonane z drewna figury chomików europejskich.

- Nowy park będzie miejscem rodzinnym, w którym dzieci będą mogły obserwować, dotykać, doświadczać oraz rozwijać swoją wyobraźnię – mówi architekt krajobrazu Piotr Szkołut. – Różne urządzenia do wspinaczki, zjazdów czy zabaw zapewnią małym odkrywcom nowe wrażenia. Rodzice czy opiekunowie będą mogli aktywnie towarzyszyć najmłodszym podopiecznym lub odpoczywać i relaksować się na sąsiadujących z placem ławkach.

TBV, właściciel górek czechowskich chce, aby na terenie parku działały cztery place zabaw. Największy przy głównym wejściu do obiektu, od ul. Gen. Ducha. Na 6,2 tys. metrów kwadratowych powierzchni zostanie tam wydzielonych kilka stref: zabawowa, sportowa i zielona. Przy jednym z obszarów chronionych powstanie natomiast Górka Chomików, jej znakiem rozpoznawczym będą m.in. drewniane figury chomików europejskich. Każdy z czterech placów ma wykorzystywać naturalne ukształtowanie terenu, przez co wielofunkcyjne urządzenia zabawowe zyskają na atrakcyjności. I tak między trawiastymi pagórkami można pobawić się w chowanego czy po prostu z nich sturlać, a zimą zjechać na sankach.

Wszystkie elementy, jakie pojawią się na placach mają nawiązywać do natury. Chodzi nie tylko o materiały z jakich zostaną wykonane (drewno, piasek i kruszywa naturalne), ale i kształt. Powstaną np. konstrukcje inspirowane szyszką. Dzieci, które lubią ćwiczyć zmysł równowagi, mogłyby korzystać z popularnych w ostatnich latach bezpiecznych torów przeszkód z poziomymi drabinkami, linkami czy pajęczynami.

Dodatkowym atutem placów zabaw będzie ich lokalizacja. Zostaną wybudowane w pobliżu ścieżek rowerowych czy biegowych. Dzięki temu wyjście na plac zabaw można połączyć z przejażdżką rowerową lub treningiem i ewentualnym piknikiem na pobliskiej łące. Taki sposób spędzenia wolnego czasu może być powtarzany w nieskończoność i nie wymaga dodatkowych wydatków, a sprawi wiele przyjemności całej rodzinie.

Zanim powstaną pierwsze place zabaw w parku planowanym na górkach Czechowskich, możemy je sobie wyobrazić. Pomagają w tym wizualizacje przygotowane przez dr. Piotra Szkołuta.

Materiał powstał we współpracy z Partnerem

Źródło: TBV Investment Sp. z o.o.

Artykuł sponsorowany

plus.kurierlubelski.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.