Pinkus z Zielonej Góry

Na moje kiepełe: Polska w gęstym dymie dobrych zmian

Na moje kiepełe: Polska w gęstym dymie dobrych zmian Fot. archiwum GL
Pinkus z Zielonej Góry

Są na tym świecie rzeczy, które robić można i są takie rzeczy, których w żadnym wypadku robić nie można.

Nie można robić z pani Krystyny Pawłowicz szefowej komisji śledczej. A PiS się do tego przymierza. Nie można oddawać Wojska Polskiego w ręce Antoniego Macierewicza. A PiS wziął i oddał. Nie można oddawać telewizji publicznej w ręce skur… kurrr… Kurskiego! A PiS ze satysfakcją jemu dał.

Nie może PiS wysyłać premier Szydło na imprezy sportowe, bo tylko pokazała się na meczu naszych piłkarzy ręcznych z Norwegami, to ci natychmiast przegrali. I to nawet nie z powodu, że pani Szydło doiła na trybunach piwo z flakona, ale dlatego że ona jest Jonasz, który wszystko zapeszy. Trzeba by ją za burtę wyrzucić, to może i my do portu dopłyniemy, i wieloryb się pożywi.

Nie możemy, jak Kukiz, dać się nabierać na słodkie słówka Kaczyńskiego i na mydlenie oczu. Ten Kukiz to on ma nawet szczere intencje wobec Polski i Polaków, ale jak każdy artysta jest łatwowierny i Jaruś wpuści go w maliny, jak amen w pacierzu.
Dlaczego Kukiz mnie się podoba? A z powodu wywiadu, jaki udzielił ,,Rzeczpospolitej’’ i który zaczął od słów ,,Mnie bardzo imponuje Izrael. Bardzo bym chciał, żeby Polska była na tyle silna by sprowadzić ze Szwecji Stefana Michnika i posadzić go na ławie oskarżonych.’’

No tak, młodzi nawet pojęcia nie mają, kto to jest Stefan Michnik. To komunistyczny oprawca, sędzia skazujący na śmierć byłych partyzantów i wrogów władzy ludowej.
A tak na marginesie, to wystarczy zapytać Adasia Michnika, czy uważa, że jego brat powinien być sądzony za zbrodnie stalinowskie, żeby się narazić na lawinę obelg, wyzwisk i plugawych wyrażeń niegodnych byłego Redaktora Naczelnego ,,Gazety Wyborczej’’.

Nie można też na ślepo popierać demonstracji KOD. Kto za te demonstracje płaci? Jeżeli ten amerykański Izraelita, niejaki Soros, tak jak płacił za Majdan w Kijowie, to my będziemy mieli przechlapane. Ukraina na tej demokracji straciła Krym. A co my stracimy? PiS na razie traci zdrowy rozum i idzie na wojnę ze wszystkimi, Macierewicz się zbroi, a Kaczyński szykuje się na drugiego Piłsudskiego. Ale Piłsudski nie miał dwóch przednich zębów. Oj! Żeby sobie Jaruś nie wybił ich o klamkę do zakrystii u o. Rydzyka.

Pinkus z Zielonej Góry

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.