Na tę wizytę czekali wszyscy. I przyszedł!

Czytaj dalej
Fot. Nadesłne
Janina Waszczuk

Na tę wizytę czekali wszyscy. I przyszedł!

Janina Waszczuk

W gostycyńskiej bibliotece dzieci dostały list od świętego, a koło astrobazy było radosne spotkanie ze świętym Mikołajem.

Uczniów z Zespołu Szkół odwiedził święty Mikołaj, który przybył na zaproszenie rady rodziców. Uczniowie przywitali go nieopodal astrobazy, gdzie od czerwca znajduje się rzeźba Mikołaja Kopernika, powstała podczas pleneru rzeźbiarskiego organizowanego przez miejscowy dom kultury.

- Uczniowie przystroili rzeźbę sławnego polskiego astronoma w specjalną czapkę oraz szal, następnie przybliżyli jego życiorys

- mówi dyrektor ZS Marek Sass. - Opowiedzieli także o św. Mikołaju, podkreślając że dobro, które czynił, należy realizować każdego dnia, chociażby przez okazywanie życzliwości, zrozumienia oraz wsparcia sobie nawzajem, a także osobom tego potrzebującym.

W bibliotece natomiast, w kąciku malucha czytano opowieści o świętach i robiono ozdoby. Jest też dobra informacja. Zainteresowanie zajęciami jest tak duże, że w przyszłości będzie ich więcej. - Zapraszam na nasz profil na Facebooku i na drzwiach biblioteki już wkrótce będzie informacja, jak często będą zajęcia - mówi Anna Majrowska z biblioteki. - Mam nadzieję, że ucieszyła was ta wiadomość.

Janina Waszczuk

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.