Filip Pobihuszka

Napad za napadem! Jeden sprawca złapany

Zamaskowany mężczyzna napadł na Cepeliadę przy ul. Wróblewskiego w sobotę, 16 kwietnia. Zamaskowany mężczyzna napadł na Cepeliadę przy ul. Wróblewskiego w sobotę, 16 kwietnia.
Filip Pobihuszka

Dwa napady w ciągu kilku dni. Po incydencie w Cepeliadzie, doszło do podobnego zdarzenia w markecie przy ul. Głogowskiej.

obrabowania sklepu. Do incydentu doszło we wtorek wieczorem. Mężczyzna dostał się do marketu na ul. Głogowskiej tylnym wejściem. Na zapleczu zwędził pęk kluczy i koperty depozytowe, w których były... promocyjne naklejki warte 220 zł. Obecność 37-latka szybko odkryła ekspedientka, która próbowała zatrzymać złodzieja. - Mężczyzna użył przemocy. Pracownica sklepu odniosła obrażenia lewej ręki, na szczęście niegroźne. Skończyło się na zadrapaniach i siniakach - wyjaśnia Justyna Sęczkowska, rzecznik prasowy nowosolskiej policji.

Włamywacz wybiegł ze sklepu, ale pościg za nim rozpoczęło dwóch przypadkowych przechodniów.

Pech kielczanina polegał na tym, że niemal wpadł na przejeżdżający radiowóz straży miejskiej, którym podróżował także policjant. Wołający o pomoc goniący szybko doczekali się wsparcia. Krótko później mundurowi zapinali na rękach 37-latka kajdanki. - Mężczyzna został zaprowadzony z powrotem do sklepu, gdzie ekspedientka potwierdziła przebieg całego zajścia. Potwierdził to też zapis z kamer monitoringu - mówi policyjna rzecznik. Mieszkaniec Kielc trafił na policyjny „dołek” i usłyszał zarzuty. - Za popełnione przestępstwo grozi mu kara nawet do 10 lat więzienia - dodaje J. Sęczkowska.

Złapany mężczyzna zapewne miał w planach wrócić później do marketu na ul. Głogowskiej i dokonać „włamania” za pomocą skradzionych kluczy. Nieoficjalnie dowiedziałem się, że kwadrans przed jego wizytą konwojenci zabrali ze sklepu pieniądze z utargu.

Przypomnijmy, że to jedyny taki przypadek w ostatnich dniach.

W minioną sobotę, tuż przed 14.00, wysoki i zamaskowany napastnik wtargnął do „Cepeliady” na ul. Wróblewskiego. Odepchnął kasjerkę, zabrał 500 zł i uciekł w stronę portu. O sprawie czym prędzej poinformowano policję. Na miejsce wysłano funkcjonariuszy wraz z psem tropiącym. Zwierzę podchwyciło trop i potwierdziło kierunek ucieczki, wskazując właśnie okolice portu, jednak nie udało się odnaleźć sprawcy. W momencie składania tego numeru poszukiwania napastnika wciąż trwały.

Filip Pobihuszka

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.