Nauczą się historii w praktyce, grając w „Lublin 700 Monopoly”

Czytaj dalej
Malgorzata Szlachetka

Nauczą się historii w praktyce, grając w „Lublin 700 Monopoly”

Malgorzata Szlachetka

To gra dla dzieci w wieku 6-12 lat, którą w ramach obchodów 700-lecia lokacji Lublina przygotowała Bawialnia Trolejbus z ulicy Zana.

W grze „Lublin 700 Monopoly” uczestnicy zabawy będą wcielać się w przedstawicieli różnych zawodów, na przykład krawca, zecera, fryzjera, aptekarza, czy garncarza.

W każdym z zaaranżowanych warsztatów rzemieślniczych dostaną inne zadanie do wykonania.

Na przykład fryzjer będzie musiał upleść warkocz, a aptekarz zważyć zioła na lekarstwo.

- Dzieciom będą się też liczyły punkty za kolejne zadania. Dostaną je też za „nieprzewidywalny czynnik losowy dodatni”, wynikający z historii, na przykład z uzyskania pozwolenia na budowę wodociągów - wyjaśnia Kinga Knap z Bawialni Trolejbus.

Natomiast odejmowane będą punkty za negatywne wydarzenia z dziejów Lublina, których nie można było przewidzieć, jak pożary, najazdy, wojny i rozbiory. 10 z 90 minut czasu gry będzie przeznaczonych na jeden wiek z dziejów miasta.

Bawialnia Trolejbus zaprasza do udziału w grze „Lublin 700 Monopoly”. Premiera jeszcze w lutym

Autorom gry zależało także na zaakcentowaniu w opowieści o historii Lublina momentu, w którym zakłady rzemieślnicze ustąpiły miejsca fabrykom.

Chodzi o okres przemysłowego rozwoju miasta w XIX wieku.

Dzieci usłyszą na pewno o browarze Vetterów, młynie braci Krausse, Zakładach Mechanicznych E. Plage i T. Laśkiewicz, czy o fabryce wag Wilhelma Hessa.

- Na pewno zajmiemy się najsłynniejszymi fabrykami, których zabudowania stoją do dziś. Uczniowie będą oglądać ich zdjęcia naklejone na puzzlach - mówi Kinga Knap.

Gra „Lublin 700 Monopoly” zostanie przetestowana przez uczniów pod koniec tego miesiąca. Oficjalna premiera odbędzie się w 23 lutego. Cena za 90 minut gry to 400 złotych dla grupy dzieci liczącej do 30 osób.

Malgorzata Szlachetka

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.