Nauczą się historii w praktyce, grając w „Lublin 700 Monopoly”

Czytaj dalej
Malgorzata Szlachetka

Nauczą się historii w praktyce, grając w „Lublin 700 Monopoly”

Malgorzata Szlachetka

To gra dla dzieci w wieku 6-12 lat, którą w ramach obchodów 700-lecia lokacji Lublina przygotowała Bawialnia Trolejbus z ulicy Zana.

W grze „Lublin 700 Monopoly” uczestnicy zabawy będą wcielać się w przedstawicieli różnych zawodów, na przykład krawca, zecera, fryzjera, aptekarza, czy garncarza.

W każdym z zaaranżowanych warsztatów rzemieślniczych dostaną inne zadanie do wykonania.

Na przykład fryzjer będzie musiał upleść warkocz, a aptekarz zważyć zioła na lekarstwo.

- Dzieciom będą się też liczyły punkty za kolejne zadania. Dostaną je też za „nieprzewidywalny czynnik losowy dodatni”, wynikający z historii, na przykład z uzyskania pozwolenia na budowę wodociągów - wyjaśnia Kinga Knap z Bawialni Trolejbus.

Natomiast odejmowane będą punkty za negatywne wydarzenia z dziejów Lublina, których nie można było przewidzieć, jak pożary, najazdy, wojny i rozbiory. 10 z 90 minut czasu gry będzie przeznaczonych na jeden wiek z dziejów miasta.

Bawialnia Trolejbus zaprasza do udziału w grze „Lublin 700 Monopoly”. Premiera jeszcze w lutym

Autorom gry zależało także na zaakcentowaniu w opowieści o historii Lublina momentu, w którym zakłady rzemieślnicze ustąpiły miejsca fabrykom.

Chodzi o okres przemysłowego rozwoju miasta w XIX wieku.

Dzieci usłyszą na pewno o browarze Vetterów, młynie braci Krausse, Zakładach Mechanicznych E. Plage i T. Laśkiewicz, czy o fabryce wag Wilhelma Hessa.

- Na pewno zajmiemy się najsłynniejszymi fabrykami, których zabudowania stoją do dziś. Uczniowie będą oglądać ich zdjęcia naklejone na puzzlach - mówi Kinga Knap.

Gra „Lublin 700 Monopoly” zostanie przetestowana przez uczniów pod koniec tego miesiąca. Oficjalna premiera odbędzie się w 23 lutego. Cena za 90 minut gry to 400 złotych dla grupy dzieci liczącej do 30 osób.

Malgorzata Szlachetka

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.