Kamil Jaworski

Nie będzie w Jarosławiu mieszkań w ramach programu Mieszkanie Plus

Nie będzie w Jarosławiu mieszkań w ramach programu Mieszkanie Plus Fot. K.Jaworski
Kamil Jaworski

Na sesji burmistrz Jarosławia poprosił radnych o zgodę na przeniesienie pieniędzy, które miasto miało przeznaczyć na program Mieszkanie Plus w tym roku, na adaptację budynku na nowe przedszkole. Radni zgodzili się, ale nie obyło się bez kłótni o rządowy program budowy mieszkań.

Nie będzie w Jarosławiu mieszkań w ramach programu Mieszkanie Plus. Mimo zapowiedzi burmistrza Waldemara Palucha, że po odmownej decyzji Banku Gospodarstwa Krajowego miasto podejmie kolejną próbę zgłoszenia się do programu, pojawiła się inna propozycja wykorzystania pieniędzy.

- Ten program stanowi pewnego rodzaju balast dla pana. Ja nie rozumiem, w czym tkwi problem - dziwił się na sesji radny PiS Piotr Kozak, który z Bogdanem Wołoszynem, radnym powiatowym i kandydatem PiS na burmistrza, przekonywał niedawno na konferencji prasowej, że władze miasta popełniły błąd we wniosku i dlatego inwestycja upadła.

W dalszej części tekstu przeczytasz m.in.:

"Przedstawiciele PiS twierdzą, że zgłoszenie przez miasto terenów przy ul. Wróblewskiego spowodowało odrzucenie wniosku ze względu na pobliską oczyszczalnię ścieków. Według burmistrza przyczyna odrzucenia wniosku była zupełnie inna. "

Pozostało jeszcze 60% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Kamil Jaworski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.