Agata Sawczenko

Nie chcą szczepić dzieci, bo to im zaszkodzi. A lekarze alarmują

Ci rodzice w sierpniu wygrali w Inowrocławiu. Sąd uznał, że były przeciwskazania, by szczepić ich córkę. Przed sądem zebrali się wtedy inni rodzice, Fot. Dariusz Nawrocki Ci rodzice w sierpniu wygrali w Inowrocławiu. Sąd uznał, że były przeciwskazania, by szczepić ich córkę. Przed sądem zebrali się wtedy inni rodzice, którzy też są przeciw szczepionkom. Przeszli z transparentami przez miasto w geście poparcia. Były tam też rodziny z Białegostoku.
Agata Sawczenko

Nie chcą szczepić dzieci, bo twierdzą, że to im zaszkodzi. Takich rodziców jest coraz więcej. Na Podlasiu w tym roku takich dzieci jest już ponad 200. Lekarze alarmują: To niebezpieczne.

Rodziców dzielę na tych świadomych i na tych, którzy szczepią - mówi pani Iwona, mama dwóch dziewczynek. Samą siebie zalicza do tych świadomych: ani jedna, ani druga córka nie przyjęła jeszcze żadnej szczepionki. - Bo to trucizna - przekonuje pani Iwona.

Kolejna mama, pani Małgorzata, przekonuje: - Nie zaszczepię swoich dzieci. Bo do trzeciego roku życia nie mają one bariery mózg - krew. Więc wszystkie metale ciężkie ze szczepionek przedostają się do mózgu.

W artykule przeczytasz m.in.:

 • Czego mogą obawiać się rodzice, jeżeli nie zaszczepią dzieci?
 • Nieszczepione dziecko jest groźne również dla tych szczepionych?
 • Dlaczego tak ważne są szczepienia?
Pozostało jeszcze 85% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Agata Sawczenko

W "Kurierze Porannym" i "Gazecie Współczesnej" zajmuję się przede wszystkim szeroko pojętą ochroną zdrowia. Chętnie podejmuję też tematy społeczne i piszę o ciekawych ludziach.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.