Nie masz planów na sylwestra w Gorzowie? To już masz!

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Rusek
Tomasz Rusek

Nie masz planów na sylwestra w Gorzowie? To już masz!

Tomasz Rusek

Jak wygląda Teatr Osterwy nocą? Dyrektor Jan Tomaszewicz odpowiada: - Przekonacie się w sylwestra!

Jak to będzie noc? - Piękna, pełna dobrej muzyki na żywo, najsłynniejszych francuskich przebojów w oryginalnych interpretacjach - tak o sylwestrowym spektaklu „Paryż i Ty” opowiada Jan Tomaszewicz. W programie m.in. piosenki „Isabelle”, „Nathalie”, „Emmanuelle ”, „La Boheme”, „Nie opuszczaj mnie”, „Jeśli nie istniałabyś”, „Flirt”, „Kobieta i mężczyzna”.

Więcej niż spektakl

Jednak w planie dużo więcej niż sam spektakl: cały teatr zamieni się w sale balową połączoną z wykwintną restauracją. Będzie też okazja, by zobaczyć naszą scenę nocą, od kuchni, od kulis. Całość uzupełnią teatralne stroje i elementy scenografii, których na co dzień nie można dotknąć. - Taki sylwester to świetna okazja, by zacząć przygodę z teatrem. Zakochać się w nim. Choć oczywiście mamy też stałych gości. Jedni przychodzą z ukochaną osobą, inni grupami. Mamy już stolik, choć może raczej stół - bo na 16 osób - mówi dyr. Tomaszewicz. Bilety jeszcze są. A jeśli ktoś ma już plany na imprezę, może przyjść tylko na spektakl, bez wykupywania pakietu z zabawą.

Jan Tomaszewicz zaprasza na sylwestra w teatrze
Tomasz Rusek Jan Tomaszewicz zaprasza na sylwestra w teatrze

Możesz wybrać

Sylwestrowy koncert zaplanowała też Filharmonia Gorzowska. Tematem będzie swing. Złote przeboje zaśpiewa austriackie trio Gang Guys, a zagra orkiestra pod batutą Moniki Wolińskiej. Imprezę poprowadzą Monika i Zbigniew Zamachowscy.
Oczywiście imprezową ofertę ma też miasto: wspólna zabawa pod chmurką zacznie się wieczorem na bulwarze wschodnim koło Wildomu. Gwiazdą będzie grupa Loka.

Tomasz Rusek

Najwięcej moich tekstów znajdziecie obecnie na stronie międzyrzecz.naszemiasto.pl. Żyję newsami, ciekawostkami, inwestycjami, problemami i dobrymi wieściami z Międzyrzecza, Skwierzyny, Trzciela, Przytocznej, Pszczewa i Bledzewa.
To niezywkły powiat, moim zdaniem jeden z najpiękniejszych (i najciekawszych!) w Lubuskiem. Są tam też wspaniali ludzie, z którymi mam szansę porozmawiać na facebookowym profilu Głos Międzyrzecza i Skwierzyny. Wpadnijcie tam koniecznie. Udało się nam stworzyć wraz z ponad 15 tysiącami ludzi fajne, przyjazne miejsce, gdzie znajdziecie newsy, piękne zdjęcia, relacje z ważnych wydarzeń i - codziennie! - najnowszą prognozę pogody. Bo od pogody zaczynamy dzień.


Staram się pilnować najważniejszych spraw i tematów. Sporo piszę o:


jeziorze Głębokim, o inwestycjach, czy atrakcjach turystycznych, ale poruszamy (MY - bo wiele tematów do załatwienia i opisania podpowiadacie Wy, Czytelnicy) dziesiątki innych spraw. 
Dlatego przy okazji wielkie dzięki za Wasze komentarze, opinie, zaangażowanie i wsparcie.Zdarza się też, że piszę o Gorzowie. To moje rodzinne miasto, które - tak lubię myśleć - znam jak własną kieszeń. Cały czas się zmienia, rozbudowuje, wiecznie są tu jakieś remonty i inwestycje, więc pewnie jeszcze przez lata nie zabraknie mi tematów! 


Do Gazety Lubuskiej (portal międzyrzecz.naszemiasto.pl jest jej częścią) trafiłem niemal 20 lat temu. Akurat zakończyłem swoją kilkuletnią przygodę z Radiem Gorzów i Radiem Plus, więc postanowiłem się sprawdzić w słowie pisanym (choć mówione było świetną przygodą). I tak się sprawdzam, i sprawdzam, i sprawdzam. Musicie bowiem wiedzieć, że Lubuska sprzed nastu lat i obecna to zupełnie inne gazety. Dziś, poza pisaniem, robimy zdjęcia, nagrywamy filmy, przygotowujemy relację. Żaden dzień nie jest takim sam. I chyba dlatego tak lubię tę pracę.

Lubię też: • jazdę na rowerze

 • pływanie

 • urlopy

 • gołąbki

 • seriale

 • lenistwonie przepadam za: • winem

 • górami

 • ogórkową

 • tłumem

 • hałasami

 • wczesnym wstawaniem (aczkolwiek nieźle mi wychodzi!)OK, w ostateczności mogę zjeść ogórkową.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.