Nie mogli dojechać, to wójt ich odwiedził i złożył życzenia

Czytaj dalej
Fot. archiwum UG
Janina Waszczuk

Nie mogli dojechać, to wójt ich odwiedził i złożył życzenia

Janina Waszczuk

Łucja i Franciszek Dalhmannowie z Wiela przeżyli wspólnie 60 lat. Taki jubileusz jest okazją do świętowania i wspomnień.

Wójt Daniel Kożuch tym razem gościł we Wielu u jubilatów Łucji i Franciszka Dalhmannów, którzy obchodzili diamentowy jubileusz pożycia małżeńskiego. Jubilaci nie mogli dojechać do urzędu, więc wójt odwiedził diamentową parę, wręczając im dyplom, upominek oraz kwiaty.

Uroczystość stała się okazją do wspomnień. W 2006 r. Dalhmannowie wraz z innymi jubilatami spotkali się w urzędzie, aby odebrać medal na 50 rocznicę pożycia małżeńskiego.

Jubilaci po ślubie mieszkali w Okoninach, skąd pochodzi pani Łucja, natomiast mąż pochodzi z Rzepicznej. Dopiero w czerwcu 2015 r. postanowili, iż przeprowadzą się do Wiela w gminie Karsin. Teraz mieszkają z córką Barbarą, jej mężem oraz wnuczką. Jubilaci wychowali 6 dzieci, doczekali się 15 wnuków oraz 9 prawnuków.

Pani Łucja po ślubie zajmowała się dziećmi oraz gospodarstwem domowym. Wielką radość sprawiał jej kontakt z przyrodą. Mąż natomiast pracował 3 miesiące w kopalni, po czym ponad 20 lat w lesie. Jubilat wspomina, iż uwielbiał swój wolny czas spędzać nad jeziorem, łowiąc ryby oraz zbierając runo leśne.

- Jubilatom życzymy wielu kolejnych wspólnie spędzonych lat w zdrowiu i miłości - dodają w urzędzie. - Sto lat i spokoju.

Janina Waszczuk

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.